Cahit Şahin “Markalaşmak Kurumların Aciliyeti Olmalı”

Sektörel Haberler 25 Mayıs, 09:33'de eklendi

Cahit Şahin “Markalaşmak kurumların aciliyeti olmalı”

GM Dergi& Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak Üniversite Fm İşbirliği ile Radyo dinleyicileriyle her Cuma Academy To Bussiness programında buluşuyor. İşte o programın konuklarından biri de Maxx Royal Golf Club Genel Müdürü Cahit Şahin idi. Şahin ile marka şehri ve Antalya üzerine keyfili sohbetin detayları…

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Antalya’nın marka şehir olması için nasıl projeler ve yatırımlar yapılmalı?

Markalaşmak kulağa hoş gelse de, bireysel tüketimde markaları tercih etsek de hala Türkiye’de markalaşmak kurumlar açısından çok acil görünmektedir. Bu marka olarak kullandığımız objelere de bağlı. Kimi zaman bir şehrin markalaştırırken neler kullanmalısınız, nasıl yapmalısınız gibi bir takım sorularla beraber siz düşünüyorsunuz; bu şehrin kokusu mu var? Sesi mi var? Veya bu şehrin doğası nasıl? Bunların hepsi markalaşmanın belirli adımlarını oluşturuyor. Bu markaları yeteri kadar öne getirirsek, şehir markaları ile birlikte tanıtımda daha da kolay bir yol alacaktır.

Antalya Tanıtım A.Ş.’nin bir misyonu var ve bu anlamda da Antalya’yı marka değerini artırma adına bir takım çalışmalar yürütüyor. Bu konuda bilgi alabilir miyiz?

Öncelikle bir markayı bireysel anlamda tanıtabilmeniz için sembol ve slogan olmazsa olmazımız. Bu çerçevede Web portalı hazırlığı içerisindeyiz. Bu geldiğimiz çağda bunu da dijital ortamda yayabilmemiz önemli. Şehrin belirgin bir kültürel mirası var. Doğal güzellikleri var. Yöresel ürünlerinin olması da markayı destekleyici objeler içerisinde. Marka olmuş kişiler var. Şehrin ünlüleri, sanatçıları var. Tarihe mal olmuş insanları var. Bunlar da markanın destekleyicileri. Tabi dilden dile iyi anlatılmış anılar markayı destekliyor. Önemli sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler, festivaller de markayı destekliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.