ÇELEBİ, ORGANİZASYON YAPISINI GELİŞTİRİYOR

Sektörel Haberler 23 Nisan, 09:24'de eklendi

ÇELEBİ, ORGANİZASYON YAPISINI GELİŞTİRİYOR

 

Türkiye’nin global markası Çelebi Havacılık Holding A.Ş. (ÇHH), ulusal ve uluslararası arenada kaydettiği güçlü büyümeye paralel olarak organizasyon yapısını da güçlendirerek yeniden şekillendiriyor. İki kıtada yayılmış 5 ülkedeki 35 havalimanında kargo&antrepo ve yer hizmetleri sunan Çelebi, kısa süre önce Avrupa’da gerçekleştirdiği organizasyonel geliştirmeleri, Türkiye’ye de taşıdı. Çelebi Havacılık Holding İnsan Kaynakları Başkanlığı,  ulusal ve uluslararası alanda büyüme stratejisi paralelinde, global ve özgün insan kaynakları politikalarını peş peşe hayata geçirdi.

 

Türkiye’deki 30 havalimanın yanı sıra Almanya–Frankfurt, Macaristan–Budapeşte, Avusturya–Viyana, Hindistan–Delhi ve Mumbai ile iki kıtada faaliyetlerini sürdüren Çelebi Havacılık Holding, küresel boyutta büyüyen ve yaygınlaşan organizasyon yapısını güncelleyerek, daha güçlü yönetim organizasyonuyla geleceğe hazırlanıyor.

 

Global düzeyde etkin bir insan kaynakları stratejisi geliştirmeyi hedefleyen Çelebi Havacılık Holding İnsan Kaynakları Başkanlığı, Avrupa’da ve Türkiye’de hayata geçirdiği organizasyonel yapı geliştirmeleri kapsamında, yeni düzenlemeler ve atamalar gerçekleştirdi. Çelebi’nin, ulusal ve küresel arenada çok sayıda ödülle taçlandırılmış başarılı faaliyetlerini gelecekte daha yaygın ve daha güçlü bir şekilde sürdürmesini sağlayacak alt yapının hazırlanması kapsamında ilk organizasyonel geliştirme adımları Avrupa’da atıldı.

 

Avusturya-Macaristan birleşti

 

Çelebi Havacılık Holding’in yurt dışı iştiraklerinden Çelebi Ground Handling Hungary Ltd. (Çelebi Macaristan) ve Çelebi Ground Services Austria GmbH (Çelebi Avusturya) ile ilgili olarak hayata geçirilen yeni organizasyon yapısında, iki ülkeye tek yönetim sistemi uygulanmaya başlandı. Bu yeni organizasyon yapılanmasında Avusturya ve Macaristan genel müdürlükleri tek bir pozisyonda birleştirildi. Önceki yapıda Macaristan Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Osman Yılmaz da, Avusturya ve Macaristan Çelebi Yer Hizmetleri Şirketleri’nden sorumlu Genel Müdür olarak atandı.

 

Bu yeni yapıda, havalimanlarının tüm operasyonel ve destek fonksiyonu sorumluluklarını kapsayan ‘Havalimanı Müdürlüğü’ pozisyonu da oluşturuldu. Bu yeni pozisyonla ilgili yapılan görevlendirmelerde, önceki dönemde Macaristan Operasyon Direktörü olan Jakab Laszlo, ‘Viyana Havalimanı Müdürlüğü’ne atandı. ‘Budapeşte Havalimanı Müdürlüğü’ pozisyonuna ise, bir önceki yapılanmada Avusturya ve Macaristan Proje Müdürü olarak görevini yürüten İbrahim Ediz Özkahya atandı.

 

Plantinum Servis kuruldu

 

Holding bünyesinde de önemli atamalar gerçekleştirilerek, Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanlığı görevine Elvan Hamidoğlu ve Çelebi Havacılık Holding İç Denetim Direktörlüğü’ne ise İlker Açıkalın getirildi. Türkiye’deki yeni organizasyonel geliştirmeler çerçevesinde Çelebi Hava Servisi bünyesinde yeni oluşturulan “Genel Havacılık ve Platinum Servisler Müdürlüğü” görevine İlker Tunalı atandı. Çelebi Hava Servisi Ticaret Direktörlüğü “Satış ve Pazarlama Direktörlüğü” olarak yeniden yapılandırıldı. Çelebi Hava Servisi Ticaret Direktörü olarak görev yapmakta olan Eric Willems, Çelebi Havacılık Holding Yer Hizmetleri ve Global İş Geliştirme Başkanlığı’na bağlı Proje Direktörü olarak atandı. Çelebi Hava Servisi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak yeni kurulan Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’ne ÇHS Satış Müdürü olarak görev yapmakta olan Bekir Güneş getirildi.

 

Bölge müdürlükleri oluşturuldu

 

Bu organizasyonel geliştirme kapsamında, Çelebi Hava Servisi Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne bağlı İnsan Kaynakları Müdürlükleri, sorumlu oldukları bölgelerdeki istasyonların tüm insan kaynakları ve personel süreçlerinin etkin yönetiminden sorumlu olmak üzere “İnsan Kaynakları Bölge Müdürlükleri”ne dönüştürüldü.

 

 

Elvan Hamidoğlu

Elvan Hamidoglu

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi alan Elvan Hamidoğlu, İngiltere’deki Exeter Üniversitesi Bankacılık Yönetimi Bölümü’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1991 yılında Interbank’da MT olarak başlayan Hamidoğlu, iş hayatı boyunca çeşitli görevler üstlendi. Elvan Hamidoğlu, 1992–1993 yılları arasında Midland Bank’da Kredi Analisti, 1995 yılında Garanti Yatırım’da Araştırma Analisti ve 1996–1997 yılları arasında ise UBS’de Kurumsal Finans Uzmanı olarak görev yaptı. 1998 yılı itibari ile kariyerine Borusan Holding’de devam eden Hamidoğlu, sırasıyla; Finansal Planlama ve Projeler Müdür Yardımcısı (1998–2000), Finansal Planlama ve Projeler Müdürü (2000–2002), Kurumsal Finans ve Yatırım İlişkileri Müdürü (2003–2006), Finans ve Yatırım İlişkileri Müdürü (2006–2007) ve 2007–2014 yılları arasında ise Borusan Lojistik’te CFO olarak görev aldı. Elvan Hamidoğlu, 3 Şubat 2014 tarihi itibariyle Çelebi Havacılık Holding Mali İşler Başkanı olarak görevine başladı.

 

Eric Willems

Eric Willems

Mtroo Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümünü bitiren Eric Willems; Orlando Disney Üniversitesi’nde ve Londra’da Delta Havayolları Şirketinde  Yönetim Becerileri ile ilgili çeşitli eğitimler aldı. 2000-2003 yılları arasında Delta Havayolları – Londra’da Uluslararası Satış Geliştirme Koordinatörü; 2003-2004 yılları arasında Conrad Otel – İstanbul’da Pazarlama Müdürü; 2004 – 2007  yılları arasında Gulf Havayolları – İstanbul ‘da Genel Müdür;  2007-2008 yılları arasında  Qatar Havayolları – Türkiye’de Yunanistan-Kıbrıs Bölge Müdürü;  2010-2011 yılları arasında Airmark Havayolları’nda Seyahat Servisleri & Yolcu Hizmetleri Direktörü; 2012 yılında Özyeğin Üniversitesi ‘nde Danışma  Kurulu Üyesi; 2012-2014 yılları arasında Çelebi Hava Servisi’nde Ticaret Direktörü olarak görev aldı. 2014 Nisan ayı itibari ile Çelebi Havacılık Holding’te Yer Hizmetleri ve Global İş Geliştirme Başkanlığı’na bağlı Proje Direktörü olarak atandı.

 

Bekir Güneş

Bekir Gunes

2000-2003 yılları arasında Havaş Yer Hizmetleri’nde Portföy Yöneticisi, 2003-2006 yılları arasında Çelebi Hava Servisi’nde Satış Müdürü, 2006-2009 yılları arasında Air Charter Market Ticaret Müdürü, 2009-2014 yılları arasında Çelebi Hava Servisi’nde Satış Müdürü , Satış Pazarlama Direktörlüğü’nün 2014 Nisan ayı itibari ile yeniden yapılandırılması ile Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandı.

 

İlker Tunalı

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nda ön lisans eğitim alan İlker Tunalı, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Havayolları’nda operasyon memuru görevi ile meslek hayatına ilk adımını atan İlker Tunalı, aynı yıl Mohikan Uluslararası Hizmetler’de İstasyon Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 1998 yılında Havaş’da Operasyon Eğitim ve Planlama Süpervizörü olarak görev yapan İlker Tunalı, 2004 yılında ise Çelebi Hava Servisi’nde Atatürk Havalimanı İstasyonu Harekat Müdürlüğü görevini yürüttü. 2007 yılında Airmark Havacılık şirketinde Temsil ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan İlker Tunalı, 17 Mart 2014 tarihi itibari ile Çelebi Hava Servisi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Genel Havacılık ve Platinium Servisler Müdürlüğü görevine atandı.

 

İlker Açıkalın

 İlker Acikalin

Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünde lisans eğitimini tamamlayan İlker Açıkalın, 2000-2004 yılları arasında KPMG’de Kıdemli Denetçi, 2004-2006 yılları arasında Lafarge’de Finansal Kontrolör, 2006-2008 yılları arasında Coca-Cola Eurasia Group’da Kıdemli Finansal Analist ve Kıdemli İç Denetçi, 2008-2012 yılları arasında KPMG Danışmanlık’da İç Denetim, Risk ve Uyum hizmetlerinden sorumlu Direktör, 2012-2014 yılları arasında Kibar Holding İç Denetim Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. İlker Açıkalın, 01.04.2014 tarihi itibariyle Çelebi Havacılık Holding İç Denetim Direktörü olarak göreve başladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.