23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Cesaretlendirin ki İnansınlar !

Turizmin gelecekteki kahramanları onlar, şimdilerde üniversite sıralarında olabilirler, ama gelecekte sizin koltuklarınızda olanlar olacak.

Siz nasıl büyük bir heyecan ile işinizi yapıyorsanız, onları da teşvik edin.

Yüreklensinler, başarsınlar, ülkemizi en iyi şekilde temsil etsinler. Ama el uzatın, destek verin ki inansınlar!

El uzatanlar yok mu var tabi ki, ama daha çok destek !

Cesaretlendirin ki, bu mesleğe inansınlar, sahip çıksınlar..

cesaretlendirin

Başrolde POYD İstanbul BYK

Bu konuda örnek bir etkinlik İstanbul’da gerçekleşti. Başrolde POYD- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  İstanbul BYK vardı. Etkinlik İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu’nda 36 ulusal ve uluslararası şirket kariyer günlerinde yaklaşık 1200 öğrenci ile bir araya getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor

Etkinlik boyunca Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği portföyündeki oteller ile 120 turizm öğrencisi arasında iş görüşmeleri yapıldı. Bu bağlamda öğrencilerimiz, eğitimlerine devam ettikleri bir dönemde sektörün önemli şirketleri ile bir araya gelerek gelecekte adım atacakları iş dünyasına bir adım daha yaklaşmanın heyecanını yaşadılar.

Biz de POYD İstanbul BYK’ı sektör adına kendilerini tebrik ediyoruz!

 

 

 

 

 

 

Bu da Turizmcilerin ” Game Of Thrones’u”

Sektörün iki önemli aktörü olan acenteler ve oteller…

Turizm sektöründe acenteci ve otelci ikilisini birbirinden ayrı düşünmek imkansız.

Hem oteller hem de acenteler iyi ve kötü günleri birlikte yaşıyorlar.

Bu iki aktör sezonunu durumuna göre davranış değişikliği içindeler.. Hem kendi işleyişlerinde  hem de birbirlerine olan tavırlarında bu değişiklikleri görmek mümkün!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizm gelirlerinde yüzde 122,4 artış
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'ya Alman ve İngiliz turist akın etti

İyi sezonlarda acenteleri peşinden koşturan oteller, kötü sezonlarda acentecilerin peşinden koşmuyorlar mı?

Sektörün bilinen bu gerçeğini kimse inkar edemez.

Önemli olan bu noktada bu iki paydaşın  aynı bakış açısıyla hareket etmesi…

Yani hiç gerek yok ” Game Of Thrones’a- Taht oyunlarına…

Gm Turizm ve Yönetim Dergimizin son sayısında acente ve otelcilerimize mikrofonu uzattık. Bakalım onlar bu konu da neler düşünüyorlar !

Seri halinde yayınlayacağımız bu röportajların ilk isimleri ise;

MTS GLOBE KONTRAT DİREKTÖRÜ CEM ÖRÜCÜ VE CALİSTA LUXURY RESORT SATIŞ PAZARLAMA DİREKTÖRÜ GÜRSEL KAYA

Bakalım bize neler söylemişler…

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor
Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER