CHARTERLI TURLAR KANUNEN GEÇERSİZ !

Sektörel Haberler 8 Temmuz, 09:50'de eklendi

“Türkiye’ye charter uçuşlarının kalktığına dair resmi belge açıklanana kadar Türkiye tur paketleri sadece tarifeli seferlere dayanarak satılabilir”

RUSSS

Moskova’dan charter seferleri ile çok önemli bir açıklama daha geldi. Rusya’da turizm bakanlığının muadili olan Federal Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) başkanı Oleg Safonov, şu anda Türkiye’ye charter uçuşlarla tur paketi satışlarının kanunen “geçersiz” olduğunu söyledi.

Safonov, olmayan charter uçuşlarına dayanan tur paketi satın alan vatandaşların, ödedikleri paranın tamamını talep edebileceklerini belirtti.

Turkrus.com’un haberine göre Safonov, “Charter uçuşlarına dayanan tur ürünlerinin satışı geçersiz. Türkiye’ye charter uçuşlarının kalktığına dair resmi belge açıklanana kadar Türkiye tur paketleri sadece tarifeli seferlere dayanarak satılabilir” dedi.

Putin 30 Temmuz’da Türkiye’ye tur satışı yasağını kaldırmış, charter uçuşlarının düzenlenmesi çalışmaları için de hükümete talimet vermişti. Ancak gem Putin, hem de Medvedev charter seferlerinin başlaması için Türkiye’den turistlerin güvenliği için ek önlemler alınmasını talep etmişlerdi. Bu konuda sonut nasıl bir talepte bulunulduğu ve nasıl adımlar beklendiği konusunda bir netlik bulunmuyor.

Şimdi Rusya’dan Türkiye’ye charter seferlerinin başlayabilmesi için önce hükümetin resmi karar ilan etmesi, ardından Rusya sivil havacılık kurumunun izinleri vermesi gerekiyor. Bu yasal sürecin “bir kaç gün”de tamamlanması de mümkün, “bir kaç hafta” sürmesi de…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.