Çin’de Turizm Canlanmaya Başladı!

Sektörel Haberler 23 Mart, 17:36'de eklendi

Çin’de Turizm Canlanmaya Başladı!

Koronavirüs olaylarının sona gelmesiyle Çin’de hayat normale dönmeye ve turizm tekrardan canlanmaya başladı. Çin’de hayat normale dönünce de seyahatlere tekrar yoğunlaşma olduğu gözlemlendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Ancak alınan son haberlere göre Çin’de hayat normale döndü ve turizm tekrar canlanmaya başladı. Çin’de turistik ve iş odaklı seyahatlere karşı tekrar talep artışı yaşandığı görüldü.

 

Analitik servis ADARA, 2020 yılının ilk üç ayında Çin’deki hava yolu ve otel rezervasyonları hakkındaki verileri inceledi. Yapılan araştırmaya göre Mart ayında Ocak ayına göre %18 artış yaşandı. ADARA pazarlama direktörü konu ile ilgili açıklamada bulundu. Carolyn Korda, “ Şimdiye kadar turizm rezervasyonları daha mütevazi sonuçlar gösterdi, ancak insanlar ve şirketlerin ülke çapında güvenli bir şekilde hareket edebileceklerini görmesi yakında burada olumlu bir yönde bir dönüm noktası bekleyebileceğimizi gösteriyor.” dedi.

 

Uçak Biletlerinde de Artış

Aynı araştırmanın devamında Çin’de uçak biletlerinde de artış olduğu görüldü.Çin’de Mart ayında Ocak ayına göre bilet satışlarında %29 artış gerçekleşti.

 

Sağlık, QR Kodlar İle Sorgulanıyor

Çin’de sağlık kodu uygulamasına sahip insanlar artık rahatça şehirde gezebilmektedir. Sağlık kodları ise akıllı telefonlardaki QR kod ile sorgulanmaktadır. Yeşil renk kodu yandığında “seyahat etmekte özgür” yazısı çıkıyor. Eğer QR kodda kırmızı renk yazarsa devlet insanları 14 gün boyunca karantina altına almaktadır. Bu vesileyle Çin, seyahat sektörünün tekrar gelişmesinde yardımcı oldu.

 

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.