CLARİON HOTEL KAHRAMANMARAŞ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM GÖĞEM

Sektörel Haberler 4 Ocak, 10:17'de eklendi

CLARİON HOTEL KAHRAMANMARAŞ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM GÖĞEM

İbrahim Göğem Clarion Hotel Kahramanmaraş’a Genel Müdür oldu.

İbrahim Göğem 15.02.1981 Kırıkkale doğumlu. Kırıkkale Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi (1996-1999), akabinde de Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yönetimi Fakültesinden (2000-1004) mezun oldu. Turizm kariyerine 1996 yılında başladı. Sırasıyla Lykia World Tatil Köyü, Sungate Port Royal Resort Hotel, Amara Dolce Vita Hotel, Çeşme Sheraton Hotel ve Alkoçlar Exclusive Alaçatı Hotelde değişik kademelerde üst ve orta düzey yöneticilik yaptı. Sektördeki 23 yıllık tecrübesini ise artık Clarion Hotel Kahramanmaraş’la paylaşacak. İyi derecede İngilizce biliyor ve F&B kökenli. Evli ve 2 kız çocuk babası.

GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak İbrahim Göğem’e yeni görevinde başarılar diliyoruz…

 

CÜNTAY, SEKTÖRÜN SESSİZ KALDIĞI KONULARI GÜNDEME GETİRDİ

CÜNTAY, SEKTÖRÜN SESSİZ KALDIĞI KONULARI GÜNDEME GETİRDİ

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) İstanbul  Yürütme Kurulu Başkanı ve Öğretim Görevlisi Muhammet Cüntay, Bloomberg HT’ye sektörün sessiz kaldığı konularda bazı açıklamalarda bulundu.

Cüntay; Sözlerine turizm sektörünün ekonomik büyümeye katkısı ve dış ticaret açığını karşılanması noktasında ülkenin en önemli sektörü olduğunu ifade ederek başladı. Cüntay; “Sektörümüzün  ekonomik büyümeye katkısı son verilere göre % 4,3. Dış ticaret açığını kapatma oranı da son 5 yılda ortalama % 35-40 civarında olduğunu hatırlattı. Bu oranları analiz edersek dünya sıralamasında üst sıralarda olduğumuzu bir çok turizm ülkesini de geride bıraktığımızı  görebiliyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.