Çocuklar ve Gençler Bu Yaz Tatile Çıkabilecek Mi?

Sektörel Haberler 30 Mayıs, 13:18'de eklendi

Çocuklar ve Gençler Bu Yaz Tatile Çıkabilecek Mi?

Koronavirüs  önlemleri  kapsamında 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı gelmişti. Yaklaşık 3 aydır evden çıkamayan gençler ne zaman tatile çıkabilecek?

1 Haziran’dan sonra sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak olan 15-20 yaş grubunda bulunan gençler, dün 11.00-15.00 saatlerinde 3’üncü kez dışarı çıktı.

Çocuklar ve gençler…

Turizm Güncel’de yer alan haberde; Çocuk ve gençler, otel alanının içindeki tüm faaliyetlerden yararlanabilecek, denize girebilecek. Otel alanı dışındaki bölgeler ise yasak kapsamında olacak. Çarşamba-cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında otel alanının dışına çıkabilecek, yürüme mesafeli bulunduğu şehirde gezebilecekler. Aynı kurallar ailesiyle birlikte yazlığa veya başka illere giden çocuk ve gençler için de geçerli olacak. 0-18 yaş arasındaki çocuk ve gençler yanlarında velileri veya vasileri olması koşuluyla yasağın olmadığı çarşamba-cuma günleri dışındaki günlerde de şehiriçi veya şehirlerarası yolculuk yapabilecek. Seyahat yasağının 1 Haziran’da kalkacağı 15 ilde, bu tarihten itibaren yolculuk izni verilecek. Seyahat yasağı olmayan illerde ise bugünden itibaren yolculuk yapabilecekler./ Kaynak: Turizm Güncel

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.