Condor’a 380 Milyon Euro´luk Kredi Onayı!

Sektörel Haberler 15 Ekim, 10:41'de eklendi

Condor’a 380 Milyon Euro´luk Kredi Onayı!

Thomas Cook’un Alman iştiraki havayolu şirketi Condor, onaylanan 380 Milyon Euro’luk kredi ile eskisi gibi faaliyetlerini sürdürebilecek.

Tur Operatörleri Condor'a Yatırım İçin Hazır

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre Condor, bir kısmı Federal Almanya Hükümeti, bir kısmı Condor merkezinin bulunduğu Hessen Eyaleti Hükümeti´nden gelen ve toplam 380 milyon Euro´yu bulan kredi sayesinde bağlı bulunduğu Thomas Cook´un iflasına rağmen faaliyetlerinde eskisi gibi devam edebilecek.

Almanya´da faaliyet gösteren Condor, yaklaşık 60 uçak ve 4.900 çalışanıyla şimdiye kadar hep karlı çalışabilmiş olan bir havayolları şirketi. Condor, Thomas Cook´un borçlarından kötü bir şekilde etkilenme olasılığını şimdilik onaylanan kredi ile bertaraf edebilecek gibi gözüküyor.

Bu durumda şu anda en önemli sorun, müşterilerinin Condor´a güvenmeye devam edip etmeyecekleri. Çünkü Condor bu büyük krediye rağmen hala önümüzdeki yaza kadar iflas edebilir ve böylesi bir durumda erkenden bilet almış olan bireysel müşterilerin parası yanabilir. Condor için bireysel bilet satışı tüm satışların içinde yüzde 40’lık bir oranla önemli yer tutuyor. Bu alanda ciddi bir azalma meydana gelirse, Condor zor duruma düşebilir./tourexpi

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.