CORAL TRAVEL:” ZOR BİR SEZON HEDEF 2015’İ KORUMAK “

Sektörel Haberler 6 Eylül, 14:15'de eklendi

Gürcistan’da üç yıldır faaliyet gösteren Coral Travel’ın Antalya’ya haftada 6 uçuşla yaklaşık 500 yolcusu iniyor.

Coral Travel, Polonya ve Ukrayna’nın ardından Gürcü basın mensuplarını Antalya’da ağırladı. Coral Travel, geçtiğimiz aylarda Polonyalı ve Ukraynalı önemli basın mensuplarını Antalya’daki Xanadu Resort High Class otelinde ağırlamıştı.Gürcistan’da 2013 yılında faaliyetlere başlayan Coral Travel Gürcistan’ın davetlisi olarak Antalya’ya gelen basın mensupları, Xanadu Resort’daki konaklamalarından ve Antalya’nın doğal ve kültürel çeşitliliğinden çok etkilendiklerini söyledi.

İKİ YILDA 2,5 KAT BÜYÜDÜ

Gürcü gazeteciler, 1-3 Eylül tarihleri arasında OTI Holding’in Belek’teki “High Class” konseptli Xanadu Resort otelinde ağırlandılar. Coral Travel Gürcistan Direktörü Maria Badalova sözcülüğünde yapılan basın toplantısında, Coral Travel’ın Gürcistan’da ilk iki yılında 2,5 kat büyüdüğü açıklandı. 2014 yılında, 8 bin 407 kişiye paket turla yurt dışı tatil hizmeti veren Coral Travel, 2015 yılında bu sayıyı 20 bin 502’ye çıkardı. Ülke çapında 430 acente ile çalışan Coral Travel Gürcistan’ın ana destinasyonlarından olan Türkiye, Mısır ve BAE’da yer hizmetleri servisini OTI Holding bünyesindeki ODEON Tours veriyor. Coral Travel, Gürcistan’dan ayrıca Sri Lanka, Ürdün ve Hindistan’a da turist gönderiyor.

ZOR BİR SEZON, HEDEF 2015’İ KORUMAK

Coral Travel Gürcistan Direktörü Maria Badalova şunları söyledi: “Coral Travel Gürcistan, içinde bulunduğumuz sezonda Türkiye destinasyonuna en yüksek sayıda turist gönderen tur operatörlerinden biri konumunda. İlk 8 aylık tatil taleplerinde Türkiye satışları yaklaşık yüzde 79, diğer destinasyonlara olan satışlar yüzde 21 oranında. Tur operatörü olarak 22 yıllık bir tecrübeye ve 28 ülkede 60 destinasyon ağına sahip global bir marka olmanın avantajlarını bulunduğumuz tüm pazarlarda tecrübe ediyoruz. Gürcistan’da faaliyete çok kısa süre önce başlamamıza rağmen, tecrübemiz ve iş kolumuzu destekleyen ODEON Tours gibi diğer köklü markalarımız ile misafirlerimize üst kalite hizmet sunuyoruz. Hizmet kalitemiz ve çeşitliliğimiz sayesinde iki sene içinde satışlarımızda çok büyük artış sağladık. 2016 zor bir sezon oluyor, hedefimiz 2015’deki seviyemizi korumak.”

TÜRKİYE’YE GELEN GÜRCÜ TURİSTLERİN YÜZDE 35’İ CORAL’DAN

Türkiye’nin turistik ürün olarak en ilgi çeken destinasyon olduğunu ifade eden Badalova, hizmet ve tesis kalitesinde de diğer destinasyonlara göre daha öne çıktığını vurguladı. Badalova, “Şu anda Antalya’ya haftada 6 uçuşla yaklaşık 500 yolcumuz iniyor. Türkiye’ye tatil için giden turistin yüzde 35’ini biz Coral Travel olarak karşılıyoruz” diye konuştu.

Gürcistan’dan gelen gazeteciler ile Expo, Kaleiçi, alışveriş merkezleri ve OTI Holding merkez ofis ziyareti gerçekleştirildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.