CORENDON AIRLINES IATA ÜYELİĞİNE KABUL EDİLDİ

Sektörel Haberler 18 Temmuz, 18:27'de eklendi

Corendon Havayolları, üyeleri havayolu şirketlerinden oluşan uluslararası bir ticaret kuruluşu olan IATA(Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği) üyeliğine kabul edilmiştir.

 corendon ucak

IATA; emniyetli, güvenli ve ekonomik hava ulaşımını sağlayabilmek amacıyla havayolları arası bir kuruluş olarak 1945 yılında Havana, Küba’da kurulmuştur. Kuruluşundan günümüze Havayolu şirketleri ve uluslararası havacılık sektöründe büyük söz sahibi olan kuruluş bugün 140 ülkeden 240 üyeye sahiptir.

 Corendon Havayolları organizasyon ve yönetim sistemi, uçuş operasyonu, uçak bakım ve mühendislik, kabin, yer işletme, kargo ve güvenlik gibi tüm kriterleri yerine getirerek 2012 yılında IATA üyeliğinin ön şartlarından biri olan IOSA (Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikasını almıştır. İlerleme ve çalışmaların devamında Corendon Havayolları 14.07.2014 tarihinde IATA üyeliğine kabul edilmiştir.

Corendon Havayolları IATA üyeliğiyle birlikte ulusal ve uluslararası  yasal gerekliliklerin yanı sıra kurumsallaşma, iş birliği, kalite ve emniyet konularında ileri standartlara sahip olduğunu göstermiştir.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.