DEV OTEL YENİDEN SATIŞA ÇIKARILDI

Sektörel Haberler 25 Şubat, 18:14'de eklendi

İki yıl önce mahkeme karar vermişti, dev otel yeniden satışa çıkarıldı.

Hürriyet Gazetesi’nden Kübra Genç’in haberine göre; 1990’da inşa edilen ve Bursa’da yer alan Kervansaray Termal Otel, satışa sunuldu.. Otel, 2017’de de satışa çıkarılmıştı. Ancak, Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu’nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesinden dolayı satışı gerçekleşememişti. Kervansaray Holding’e ait Bursa Osmangazi’de bulunan Kervansaray Otel icradan satışa sunuldu.

İHALESİ 4 MART’TA YAPILCAK

198 oda ve 500 yataklı Kervansaray Termal Bursa’nın ihalesi 4 Mart 2019 tarihinde saat 10.00 ile 10.05 arasında yapılacak. İkinci satış günü ise 29 Mart tarihinde gerçekleşecek. İhaleler Bursa Adalet Sarayı’nda açık artırma suretiyle olacak. 2017 yılında icradan satışa çıkarıldığında 53 milyon TL değer gösterilen otel otelin bugünkü toplam değeri 73 milyon 8 bin 370 TL olarak belirlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRSAB, YENİ YASA İLE ACENTE DIŞI TURLARIN ÖNÜNE GEÇECEK

Firuz Bağlıkaya (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı): “Tur, kâr amacı olsun ya da olmasın seyahat acentesi tarafından yapılmalıdır. Meclis’te yasa taslağı kabul görürse dernekler, belediyeler, okullar tarafından yapılan turların önü kapanmış olacak” açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.