Devremülk Ve Devre Tatiller İçin Önemli Uyarı

Sektörel Haberler 10 Ekim, 12:54'de eklendi

Devremülk Ve Devre Tatiller İçin Önemli Uyarı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Murat Demirören, tüketicinin mağdur olmayacağı, devre mülk ve devre tatillerin gereği gibi yapılması ve işletmelere sağlanacak kanuni düzenlemelerin sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Demirören, devremülk ve devre tatillerle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Devremülk Ve Devre Tatiller İçin Önemli Uyarı

Dün gerçekleşen TBMM Dilekçe Komisyonu’nun alt komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Murat Demirören, sunum yaptı. Konut ya da apart otellerin “devremülk ve devre tatil” olarak satıldığının altını çizdi. Buralardaki en büyük sorunun işletme mantığının olduğunu sözlerinde ifade etti. Vatandaşlara tatil siteleri veya daha binalar bile ortada yokken kağıt üzerinde sözleşmelerin yapıldığını söyleyen Demirören sözlerine şöyle devam etti: “Aldatıcı ilanlarla vatandaşlara bunları satıyorlar. Bu tür yerler konut olarak yapılsa bile bizim haberimiz olmuyor.”

“Turizmi Olumsuz Etkiliyor”

Demirören, artık sıkı kuralların gelmesi gerektiğinin önemini sözlerinde vurguladı. Tüketicinin mağdur olmamasının gerektiğini cümlelerinde ifade eden Demirören, “İyi olanları istisna tutarak söylüyorum, bu tesisler kötü örnek olduğu ve dışarıdan turizm tesisi olarak bakıldığı için turizmi de olumsuz etkiliyor” dedi.

Demirören, herkesin otelde kalamayacağını, devre mülk ve devre tatili tercih edenlerinde olacağını ve bu durumun artık kontrol altına alınması gerektiğini dile getirdi. Bu durum için de mevzuatta değişiklikler yapılması gerektiğini söyledi. Demirören, konutlara yeteri kadar denetleme yapılamadığının altını çizerek buralardaki en büyük sıkıntının denetim yapılmaması olduğunu söyledi.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.