Dr. DAGO: “Daha Çok Nijeryalı Sağlık İçin Türkiye’ye Gelebilir, Ama…”

Sektörel Haberler 6 Nisan, 12:55'de eklendi

Dr. DAGO: “Daha Çok Nijeryalı Sağlık İçin Türkiye’ye Gelebilir, Ama…”

nijeryalı

GM Turizm ve Yönetim Dergisi

Hestorex Fuarı’nda Nijerya’dan gelen ziyaretçiler ile bir araya geldik. Nijerya ve Türkiye arasındaki Sağlık turizmini değerlendirdik.

Konu hakkında TGDC firması’ndan  Dr. Dago Nijerya  ile ülke arasında sağlık turizmi yapan bir firmanın yetkilisi olarak GM Turizm ve Yönetim Dergimize açıklamalarda bulundu.

Dr Dago “Nijeryalı hastalar için Türkiye, diğer destinasyonlardan oldukça avantajlı. THY ve Pegasus’un her gün direk seferleri  var. Nijeryalı hastalar, 6- 7 saatlik süre içinde Türkiye’ye ulaşıyorlar. Ulaşım konusunda bir uzun mesafe olsa da Türkiye, Nijerya’dan sağlık konusunda gelişmiş durumda. Ve Türkiye’deki tedarikçilerin başında; onkoloji dalı bizim en önem verdiğimiz dal. Fiyatlar, Türkiye’de Nijerya’dan daha uygun.  Bu da Türkiye’nin en büyük avantajı.” şeklinde konuştu.

nijeryalı

İyi Tanıtımla Nijerya’dan Daha Çok Kişi Ağırlanabilir

  1. Dago; Türkiye’nin diğer ülkelerden çok büyük artıları olduğunu ifade etti ve sözlerine şu şekilde devam etti.

“Fiyat ve ulaşım anlamında Türkiye, diğer ülkelere göre avantajlı. Sağlık imkanlarının Nijeryalılara, daha çok tanıtılmalı. Bir de vize konusunda problemler yaşanıyor. İki ülke vize problemlerindeki sıkıntıları çözer ise sağlıkla ilgili akış gerçekleşecek. Ve Nijerya’dan daha çok turist sağlık için ülkenize gelecektir” dedi.

nijeryalı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Havalimanıyla Birlikte İstanbullular da Taşındı!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.