Duayen Turizmci Bekir Akkaş’ın İsmi Antalya Belek’te Bir Sokakta Ölümsüzleşecek

Sektörel Haberler 11 Ağustos, 10:39'de eklendi

Duayen Turizmci Bekir Akkaş’ın İsmi Antalya Belek’te Bir Sokakta Ölümsüzleşecek

Mart ayında  hayatını kaybeden Belek Turizm Yatırımcıları Birliği’nin (BETÜYAB) Genel Müdürü Duayen turizmci Bekir Akkaş’ın adı Antalya’da Belek’te bir parka verilerek ölümsüzleşecek.

 

bekir akkaş

Sevilen turizmcinin adı Serik Belediyesi’nin Meclis Toplantısı’nda alınan kararla Belek’te bir parka verilerek yaşatılacak.

Türk turizminin sevilen ismi BETÜYAB Genel Müdürü Bekir Akkaş, Mart ayında kanser tedavisi gördüğü hastanede hayata gözlerini yummuştu. Duayen turizmcinin adının yaşatılması için  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ve POYD Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaret etmişti. Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’a Bekir Akkaş’ın isminin Belek’te bir sokak, cadde ya da bir parka verilmesine ilişkin taleplerini dilekçe ile iletmişti. Belediye Başkanı Aputkan, POYD yönetiminin talebini olumlu karşılamış ve konuyu Meclis Toplantısı’nda gündeme getireceğini belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Serik Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Bekir Akkaş’ın adının bir cadde ya da parka verilmesi gündeme  alındı. Meclis Toplantısı’nda duayen turizmcinin isminin Granada Luxury Belek’in solunda kalan bir parka verilmesi kararına varıldı. Yapılacak çalışmalar sonrasında Bekir Akkaş’ın ismi özveri ile çalıştığı Belek’te ölümsüzleştirilecek.

 

Konu hakkında  POYD Başkanı Ülkay Atmaca bir açıklama yaptı. Atmaca; “Serik Belediyesi’nin aldığı karar üzüntümüzü bir nebze de olsa hafifletti.” Şeklinde konuştu. Bekir Akkaş’ın Türkiye ve Antalya turizmi için çok önemli çalışmalar yaptığını hatırlattı. Atmaca: “Bekir Akkaş, sektörümüzün ağabeyiydi. Turizm camiasında hep yol göstericisi oldu. Sevilen kişiliğiyle turizmciler onu hiçbir zaman unutmayacak. Vefatı sonrasında turizmci dostlarımızın önerisi ile ismini yaşatmak için Serik Belediyesi’ne başvurduk. Serik Belediye Başkanımız Enver Aputkan, talebimizi çok sıcak karşıladı. Meclis Toplantısı’nda da ağabeyimiz Bekir Akkaş’ın isminin Belek’te bir parka verilmesi karar alındı. Bu karardan dolayı çok mutluyuz. Bu kararda emeği olan başta Belediye Başkanımız Enver Aputkan ve Meclis üyelerine sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bekir Akkaş’ın isminin uğruna mesai harcadığı Belek’te bir parka verilecek olması üzüntümüzü bir nebze hafifletecektir.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.