Dubai’deki Turistler Mağazalardan Alkol Alabilecekler

Sektörel Haberler 12 Temmuz, 13:20'de eklendi

Dubai’deki Turistler Mağazalardan Alkol Alabilecekler

Bu haber gezginleri memnun eder mi?

Dünya Basınından

dubai alkol

Dubai yetkilileri, yabancı turistler için 30 günlük ücretsiz alkol lisansının alınmasını onayladı.

“Dubai’de yabancı turistlere artık 30 günlük ücretsiz alkol lisansı sunuluyor. Emirlik yetkilileri, bu belgeyle yolcunun ülke yasalarını ihlal etmeyeceğini, ancak yasal olarak alkol alacağını iddia ediyor. Asıl mesele, turistin en az 21 yaşında olması ve bir Müslüman olmaması gerektiği ”diyor.

Bir lisans almak için bir turist pasaportlu herhangi bir MMI mağazasını ziyaret etmeli ve özel bir form doldurmalıdır. Aynı zamanda bir yabancı, pasaportunun ve vize damgasının bir kopyasını orada bırakmak zorunda kalacaktır.

Dubai’de alkol almanın kuralları değişmiyor: hala halka açık yerlerde (kafe ve restoranlar hariç) içemezsiniz, sarhoş olamazsınız…

ART-TOUR tur operatörü Genel Müdürü Dmitry Arutyunov:

“Ve şimdi servis edildiği yerlerde alkol içebilirsiniz. Ayrıca, alkoller uzmanlaşmış mağazalarda satılmaktadır, ancak turistler için alakasızdır, çünkü otelde veya Dubai’ye varışta gümrüksüz olarak satın alabilirler. Bununla ilgili herhangi bir sorun yok ve her şey el altında iken özel dükkanlar aramak, lisans almak, ve olası bir şeyler bulmak pek mümkün değil, ”diyor.

Bu inovasyon bakış açısına göre, çoğunlukla Dubai’ye uçan ve otellerde değil arkadaşlarıyla ya da tanıdıklarıyla yaşayanları etkileyecektir.

Ancak başka görüşler de var. Bazı uzmanlar eminiz: inovasyon turistleri memnun edecektir. Çünkü restoranlarda alkol fiyatları ısırır ve az sayıda insan bütün tatil için yeterli şişe ile nöbetçi satın alır. Tabii ki, Dubai yetkililerinin inisiyatifiyle seyahat edenlerin daha fazla ilgisini çekmesi pek mümkün olmamakla birlikte, genel olarak yön görüntüsünün olumlu bir etkisi olacaktır.

Khaleej Times

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.