Dubai’den Ev Alana AB’ye Vizesiz Giriş Endişe Yarattı

Sektörel Haberler 13 Haziran, 11:55'de eklendi

Dubai’den Ev Alana AB’ye Vizesiz Giriş Endişe Yarattı

Dubai’den 1.3 milyon dolarlık ev alanlara AB’ye vizesiz giriş uygulanıyor.  Ev alana Moldova pasaportu verilmesi AB’ deyi güvenlik açısından kaygılandırdı.

dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde yapılan ve 6 adadan oluşan ‘Seahorse Villas’tan (Denizatı Evleri) en az 1.3 milyon dolarlık (7.5 milyon TL) konut alan kişilere promosyon olarak Moldova pasaportu verileceği duyuruldu.

Kişiler, villa satın alarak Moldova pasaportuna kavuşuyor. Ve AB’ye vizesiz girme hakkına kavuşuyor. Irak, Suudi Arabistan ve Çin gibi Ortadoğu ve Asya ülkelerinden pek çok yatırımcı bu fırsattan yararlanabiliyor. Alman AP üyesi Sven Giegold  ise bu durumu şu şeklide açıklıyor: “Bu AB için ‘kabul edilemez bir güvenlik riski” taşıyor .

Moldova AB’ye üye olmasa da vatandaşlarının, Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkeler de dahil 121 ülkede serbest dolaşım imkanı var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AB Vize Ücret Zammına Onay Verdi

AB Vize Ücret Zammına Onay Verdi

AB Konseyi, vize ücretlerinin yükseltilmesine ilişkin düzenlemenin kabul edildiğini duyurdu.

AB Konseyi, daha önce 60 Avro olan vize başvuru ücretlerinin 80 Avroya çıkartılması kararına onay verdi.

Buna göre, AB’nin 100’ün üzerinde ülke vatandaşlarına uygulamakta olduğu seyahat vizesi ücretleri değişecek.  Bu kapsamda AB ülkelerine vize başvurularında alınan 60 Avroluk ücret, 80 Avroya yükselecek.

Vize başvuruları seyahatten 6 ay öncesine kadar yapılabilecek.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.