Duma Başkanı İsyan Etti! Türkiye Turist Çağırıyor, Biz Sessiziz!

Sektörel Haberler 30 Mayıs, 14:30'de eklendi

Duma Başkanı İsyan Etti! Türkiye Turist Çağırıyor, Biz Sessiziz!

Başbakan Mihail Mişustin’in halkı “tatillerini Rusya’da geçirme” çağrısı yapmasından sonra, Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin aynı çağrıyı yenildi ve yurt dışına  tatile gidenler için, “Enfeksiyon getiriyorlar” dedi.

Rusya’da sınırlar açılsa bile vatandaşları yurt dışında değil, ülke içinde tatil yapmaya ikna etmek için siyasilerden gelen telkinler, artarak devam ediyor.

Vatandaşlarımızı kendilerine tatile çağırıyorlar

Volodin, halkın yurt dışında tatil giderek ikinci bir koronavirüs dalgasına neden olabilecek hastalık getirmemeleri için hükümetten yerli turizm sektörüne daha fazla destek sağlamasını istedi. Volodin milletvekillerine seslenirken, “İspanya ve diğer ülkelerin yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızı kendilerine tatile çağırıyorlar. Enfeksiyon getiriyorlar. Onların ne kadar etkisiz sağlık sistemleri olduğunu görüyorsunuz.  Oralarda hiçbir standarta uymuyorlar” dedi.

Türkiye (turistleri) davet ediyor? Biz sessiziz

Geç kalmadan iç turizme destek verilmesini ve vatandaşların Rusya tatil bölgelerine yönlendirilmesini isteyen Volodin, yurt dışında tatile gideceklerin yeniden virüs getirmeleri ihtimalinin yüksek olduğunu savundu.  Diğer ülkelerin kendi turizm sektörlerini teşvik için yaptıklarını gösterirken Türkiye’yi de anan Volodin, “İç turizm bu dönemde daha etkil, daha çekici olabilir. Türkiye (turistleri) davet ediyor? Biz sessiziz. Ne kadar sessiz kalacağız?” diye sordu ve etkin önlemler alınmasını önerdi. / TürkRus
GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.