DÜNYA GENELİNDE ‘TÜRK TURİZM YÖNETİCİSİ’ İTİBARI

Sektörel Haberler 25 Ocak, 12:55'de eklendi

DÜNYA GENELİNDE ‘TÜRK TURİZM YÖNETİCİSİ’ İTİBARI

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Türk turizmciler ve otel yöneticilerinin, farklı ülkelerde en çok tercih edilen yöneticiler olduğunu ifade etti.

Hüseyin Baraner, bütün destinasyonlarda otelciliğin yol ayrımında olduğunu belirtti. Dünyada yeni işletme ve karlılık konuları ile ilgili arayışlar olduğunu söyledi. Baraner, “Değişerek daha iyi olmak, kar etmek ve bir üst lige çıkmak isteyen otel yatırımcıları, bu amaçla Türk turizmcileri tercih ediyor. Vietnam’dan Mısır’a, Dubai’den Almanya’ya, Katar’dan Çin’e, Tayland’dan Karayip adalarına ve Afrika ülkelerine kadar. Türk turizmciler ve otel yöneticileri en çok aranan yöneticiler” açıklamasında bulundu.

Misafirperverlik En Başarılı Olduğumuz Global Sektör

Dünya genelinde misafirperverlik sektöründe Türk yöneticilerin itibarının her gün arttığını söyleyen Baraner, otelcilerin tur operatörlerine, ‘Yeni müdürüm Türk’ diye mesaj attığını söyledi. Hüseyin Baraner, “Asya ve Arap ülkelerinde satış- pazarlama ve otel işletme müdürü Türk meslektaşlarımıza kurumsal bir ilgi var”, dedi. Türk yöneticiler birçok konuda ana şirketlerin bünyesine dahil oluyor. Türk misafirperverliği, yerel ve ülkesel zincirlerini kırarak dünyaya açılarak, en başarılı olduğumuz global sektör haline geldi” şeklinde konuştu.

Baraner, “Antalya’da önümüzdeki yıllarda büyük bir cesaret ile ‘Turkish Hospitality Academy’yi (Türk Misafirperverlik Akademisi) kurmalıyız”, dedi.

 

 

 

ANTALYA’DA PAKET TUR PAZARININ LİDERLERİ AÇIKLANDI

2018’de Antalya’ya paket turlarla en çok turist getiren şirketler açıklandı.

2018 yılında paket turla Antalya’ya gelen turist sayısı yüzde 33,5 oranında artış gösterdi.

Turizmdatabank’ın yaptığı araştırmaya göre; 2018’de ilk sırayı Odeon aldı. Onu Anex grubu takip etti. Bu yıl hızlı yükseliş gösteren TUI üçüncü sırada yer alırken, izleyen MPI Turkey oldu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.