Dünyaca Ünlü DJ Burak Yeter GM Talks’ta!

Sektörel Haberler 29 Mayıs, 11:06'de eklendi

Dünyaca Ünlü DJ Burak Yeter GM Talks’ta!

GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin Instagramsayfası üzerinden gerçekleştirdiği GM Talks; 29 Mayıs Cuma günü, son yılların en çok dinlenilen ve müzik piyasasında dünya listelerini alt üst eden DJ yıldız Burak Yeter’i ağırlayacak. Selçuk Meral ile GM Talks’un bu bölümünde Let’s dance! But how? başlığı ele alınacak. Covid-19’un müziğe, dansa ve müzikle gerçekleşen etkinliklere etkisinin konuşulacağı GM Talks’a; Cuma günü saat 21.00’de Instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Eğlence Sektörünün Güçlü İsmi DJ Burak Yeter Ağırlanacak!

İlk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen ve turizmin içinde bulunduğu durumu ve dünyada izlenen turizm stratejilerini farklı bir bakış açısıyla ele alan GM Talks; eğlence sektörünün güçlü isimlerinden biri olan DJ Burak Yeter’i ağırlayacak. GM Talks instagram canlı yayınında bundan sonraki süreçte de profesyonellerin referans kaynağı olarak, yaşanabileceklere ilişkin sorulara cevap arayacak. Dünya turizminin yaşadığı bu zor süreci analiz etmek ve yeni bir perspektif sunmak üzere alanındaki en önemli isimleri ağırlamayı sürdürecek.

Burak Yeter Hakkında!

Burak Yeter 5 Mayıs 1982’de Trabzondadoğdu. Genç yaşta müzik eğitimi aldı ve 5 yaşında klasik piyano çalmayı öğrendi. 8 yaşındayken gitar çalmaya başladı. Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yeter, Londra‘ya yerleşti ve SAE Institute‘dan Ses Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı.

Yeter, 22 yaşındayken Burn& MTV DanceHeat DJ Contest 2004’ü kazanarak tanınmaya başladı.Sonuç olarak Malta’daki MTV Dans Katı Grafikler Partisi’nde performans gösterdi. Aynı yıl, Miller Master Dj Yarışması’ndan sonra EDM sahnesinde kendine saygın bir yer kazandı.

Yeter’in ilk albümü For Action, 2005 yılında DSM plak şirketi altında yayınlandı. Albüm dünyadaki ilk solo DJ albümüdür. 2007 yılında yayınlanan ikinci albümü For Message Volume 2  küresel ısınmanın farkındalığını artırmak amacıyla yayınlandı.

Yeter, 2008 yılında dünyaca ünlü ses şirketi Pioneer ile sözleşme imzaladı ve Amsterdamİstanbul ve Los Angeles‘ta profesyonel eğitim veren DJ okullarını açtı. Burak Yeter, Connection Records DJ School’un CEO’sudur. Ve bugüne kadar yaklaşık 4000 sertifikalı öğrenci yetiştirdi.

2010 yılında Yeter, 16. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri’nde Ajda Pekkan şarkısı Oyalama Beni ‘ninremixiyle En İyi Yeni Remix Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Producer & DJ kategorisinde En İyi Yeni Ödül’e layık görüldü. 2012’de Hot Rod’da oynadığı “Mr. International” adlı yeni teklisi için bir video çekti ve 2012’de bir başka Ajda Pekkan şarkı remixi Arada Sırada ile 18. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri’nde En İyi Remix Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl remix albümü Blue’yu piyasaya sürdü.

2013’te Amsterdam’da “Storm” adlı teklisini yayınladı. Şarkı uluslararası dans listelerinde En İyi 100’e girdi. Aynı zamanda, “Storm” şarkısı için Hollanda’da bir Müzik Videosu çekti.

Başarılı geçen on yıldan sonra, Burak Yeter “New World” projesiyle kariyerine yeni bir sayfa başlattı; New World albümüyle yeni şarkılar yayınladı. Happy adlı parça Talent Pool, SpinninRecords’ta haftanın en iyi listesine girdi. “Tuesday” teklisi ile bu başarı devam etti; Tuesday, 90’dan fazla farklı ülkede iTunes, Spotify, Shazam, Apple Müzik ve YouTube’da 1 numaraya ulaştı. Ve 2016 yılının en dikkat çekici ve en çok dinlenilen şarkılarından biri haline geldi.

Tuesday parçası ile Sony Müzik Rusya tarafından Triple Platinum Sales Award, Warner Music Finland, Holland, Italy; Polonya tarafından TriplePlatinum SalesAward, Almanya’da DoublePlatinum SalesAward ödüllerini almıştır. Ve Youtube’da parça toplamda 1.4 milyar izleyiciye ulaşmıştır.

Tuesday ile elde ettiği büyük başarının ardından dünyaca ünlü Netflix dizisi; “La Casa De Papel”’in film müziği “My Life is Going On” şarkısına yaptığı düzenleme onun 2. uluslararası başarısı oldu. İtalya, İspanya, Avusturya, Polonya ve Meksika gibi ülkelerde müzik listelerinde 1 numara oldu ve bir çok ödüle layık görüldü.  2018 ve 2019 yılında yayınlamış olduğu “MoveLikeThis”, “Go 2.0”, “Winners”, “Echo” gibi teklileriyle başarılarını sürdürmüştür.

20’li yıllara girdiğimiz şu günlerde Yeter Amsterdam’daki stüdyosunda yeni projelerine çalışmakta ve ayrıca dünyanın her yerinde canlı performanslarına devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.