DÜNYACA ÜNLÜ FUTBOLCUDAN TURİZME DEV YATIRIM !

Sektörel Haberler 19 Aralık, 10:49'de eklendi

Futbol tutkunlarını yeşil sahalarda ve ekran başında mest eden dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Portekiz, İspanya ve ABD olmak üzere üç dünya ülkesinde dört otel için 40 milyon dolarlık yatırım yaptı.

RONALDO

Yeşil sahaların yıldızı Cristiano Ronaldo da otelcilik sektörüne adım attı. Sektöre hızlı bir giriş yapan Ronaldo, Lizbon, Madrid ve New York olmak üzere toplamda 3 önemli şehirde 4 otel için 40 milyon dolar değerinde yatırım yaptı.

Ünlü futbolcunun geçmişte, Türkiye’de otel ve inşaat yatırımına gireceği konuşulmuştu. Ancak Ronaldo sektöre yurt dışında adım attı ve turizm devi Pestana Hotel Grup’a dört otel için toplamda 40 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

Ünlü futbolcunun yıllık gelirinin 223 milyon doları bulduğu biliniyor. Ronaldo’nun 40 milyon dolarlık yatırımı, yıllık gelirinin yüzde 20’sinden bile az.

Ronaldo: “Hep Bir Otel Sahibi Olmak İstemiştim”

Geçmişte de otelcilik sektörüne girecğei konusunda haberleri çıkan ünlü futbolcu, yatırımına ilişkin konuşmasında, “Hayatım boyunca hep bir otel sahibi olmak istemiştim.” şeklinde konuştu.

Şehirler Futbolcunun Kariyeri İçin Önemli Olanlardan Seçildi

Ronaldo’nun yatırım yaptığı dört butik otelin, hangi ismi taşıyacağı da merak konusu oldu. Ünlü futbolcunun yatırım yaptığı oteller kendi markası olan ‘CR7’ ismini taşıyacak.

Ayrıca bu önemli şehirlerin seçilmesinde mükemmel bir detay göze çarpıyor. Otellerin yapılacağı kentler, Ronaldo’nun hayatında önemli bir yere sahip olan şehirlerden seçildi.

Ünlü futbolcunun doğup büyüdüğü yer olan Portekiz’in Lizbon şehri, futbol kariyerinin zirvesi olarak nitelendirdiği Madrid ve futbolu bırakmayı düşündüğü New York otellerin yapılacağı üç şehir.

Otelcilik sektörüne dev bir adım adam Ronaldo, Pestana Grubu kurucusu ve CEO’su Dionisio Pestana ile yaptıkları ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “O otelcilikte birinci, ben de futbolda.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.