Dünyaca Ünlü Spor Şampiyonları Nashira Resort’te

Sektörel Haberler 20 Nisan, 13:16'de eklendi

Dünyaca Ünlü Spor Şampiyonları Nashira Resort’te Buluştu

Dünya Brazilian Jiu-Jitsu şampiyonu efsane isim Andrea Galvao ve eşi bayanlarda Yine dünya şampiyonu Angelica Galvao dövüş sporlarının Türkiye’deki ünlü ismi Ertan Balaban organizasyonu olan All Star Bjj Camp ve Nashira Resort işbirliğiyle birçok ülkeden sporcuyu bir araya getirdi.

Ailesi tarafından icat edilen ve Dünya’yı kasıp kavuran dövüş sporu Bjj’in önemli masterlardan Clark Gracie ‘de kampda eğitim veren önemli isimler arasında yer aldı.
Mma sporunun ve UFC gibi Dünya’nın en seçkin liglerinde dövüşen Türk sporcumuz Volkan Özdemir’de ünlü masterların eğitiminden faydalanmak ve tatili bir arada yapmak için all star bjj Camp’a katılan ünlü isimlerdendi.

 


Nashira Resort Yönetim Başkanı Hüseyin Aydoğan, her zaman sporu desteklemek ve spor turizminin gelişmesi için büyük çabalar veren iş adamları arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

NASHİRA OTELLERİ VE NASHİRPARK İLE ALTERNATİF TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Nashira Otelleri olarak alternatif turizme yönelik faaliyetlerinizi biliyoruz. Dünden bugüne neler yaptınız, kısaca okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Turizmin 12 aya yayılması ve tek tip satış anlayışından kurtulması için Nashira Otelleri olarak birçok projeye imza attık. Biz alternatif turizme önem veriyoruz. Babam Hüseyin Aydoğan ve ben, spor tutkunuyuz. Ben, sörf sporuyla ilgileniyorum, babam da iyi bir tenis oyuncusu. Biz bu tutkumuzu, işimizle birleştirdik. Çeşitli alternatif spor dallarında otellerimizde turnuvalar gerçekleştiriyoruz.

İlk Dragon Kano Festivali’ni düzenleyen sizsiniz, Manavgat’a armağanınız olan bu projeden bahseder misiniz?

Manavgat Titreyengöl bölgesinde tüm otelleri kapsayan bir projeydi.  Dünyanın dört bir yanından kanocuları şehrimizde ağırladık. Bu proje hem Titreyengöl’ün tanıtımına hem de Nashira Otel’in tanımına büyük katkı sağladı. Bu projemiz gelenekselleşti, şu an Manavgat Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirlmekte. Türkiye’de spor yapma alışkanlığı dünyadaki kadar gelişmediği için bu kitlelere ulaşma ve onların potansiyelini turizme dönüştürme algısına sahip değiliz.  Geleneksel bir otel pazarlaması yapıyor ve bu tür alternatif turizme de yönelmiyoruz. Antalya doğası ve koşulları olarak alternatif turizme elverişli bir il.  Örneğin, bisiklet sporu yapanlar, bisikletini alıp dünyanın öbür ucuna otel konforuna bakmaksızın seyahat ediyorlar.

Almanya’da da otel yatırımlarınız var ve çok sık oradasınız, bizim için önemli olan bu pazardaki turistler hangi spor dalıyla ilgileniyor ve biz onlara yönelik neler yapabiliriz?

Avrupa sadece bisiklet satışları  ve turizmiyle birlikte 50 Milyar Euro’luk bir pazarı elinde bulunduruyor. Özellikle Avusturya ve Almanya’nın bazı bölgelerinde kayak turizmi yapılıyor. Yine Avusturya’da motorsiklet festivali var. 7 gün boyunca 1 buçuk milyon motorsiklet tutkunu bir araya geliyor. 4 ayrı kasaba ekonomik anlamda bu festivalden yararlanıyor ve kasabanın kendi ürünleri satılıyor. Bir hafta içinde bu festival 60 bin Euro ciro yapıyor. Kış aylarında kayak turizmi olarak kullanılan bölgeler, yaz aylarında  ise maratonlar  ve festivaller için kullanılıyor. Oteller hiç boş kalmıyor ve  küçücük kasaba bizler kadar cirolar elde edebiliyor. Bizim de ülke olarak spora olan farkındalığımız artarsa bunu işimize de yansıtabiliriz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.