Easy Jet’ten Beklenen Açıklama! Seferler Ne Zaman Başlayacak?

Sektörel Haberler 21 Mayıs, 16:20'de eklendi

Easy Jet’ten Beklenen Açıklama! Seferler Ne Zaman Başlayacak?

Koronavirüs pandemisi yüzünden bir süredir uçuşlarına ara vermek zorunda kalan dünyaca ünlü hava yolu şirketi Easy Jet, uçuş seferlerini tekrardan başlatacağını açıkladı.

Seferler 15 Haziran’dan Sonra Başlıyor!

EasyJet aldığı yeni kararlarla tüm yolcularına ve kabin memurlarına maske taktıracak. 15 haziranda uçuşlara yeniden başlayacağını açıklayan EasyJet’in, ilk uçuş programları İngiltere ve Fransa genelinde iç hatlardan oluşuyor.

EasyJet CEO’su Johan Lundgren, açılacak olan hatlar için, küçük ama dikkatle hazırlanan planlar olduğunun altını çizdi. Lundgren, talebin artmasıyla yeni destinasyknlarında uçuş programına ekleneceğini söyledi. İngiltere’de kurulan low-cost şirket Easyjet, Avrupa’daki birçok ticari ve turistik bölgeye seferler düzenlemekteydi.

 

THY De Seferlerini Başlatacak!

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; THY, daha önce yaptığı açıklama ile iç hat uçuşlarının 20 Mayıs’a kadar durdurulduğunu açıklamıştı. THY’nin hazırladığı plana göre, iç hat uçuşları 20 Haziran’da başlatılacak. İlk etapta uçuşlar tam kapasite ile olmayacak. Sadece yüzde 60’lık kapasite ile uçulacak. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planda, Haziran ayı itibariyle bütün iç hat uçuşları başlamış olacak. Dış hat uçuşları ise kademeli olarak başlatılacak.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Misafirlerimiz, koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda; iç hat uçuşlarımız 4 Haziran 2020, dış hat uçuşlarımız 10 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.”

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.