EMITT FUARI İÇİN GERİ SAYIM

Sektörel Haberler 22 Ocak, 10:43'de eklendi

EMITT FUARI İÇİN GERİ SAYIM

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Dünya turizm profesyonellerini, tatil tüketicileriyle 23’üncü kez İstanbul’da buluşturacak.

 2018’de katılımcı bazında % 55 büyüme kaydetti. EMITT, tırmanışa geçen turizm sektöründe ülke ekonomisine de ciddi bir katkı sağlıyor.

 

Rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan EMITT- tüm katılımcılar için değer yaratıyor. Birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre yön veriyor. Her sene Travel Shop Turkey iş birliği ile gerçekleşen Hosted Buyer (davetli tur operatörü) programında bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika kıtaları dahil 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü buluşturacak.

 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda yapılıyor. KOSGEB desteğiyle birlikte  (TÜROFED) ve (TYD) iş ortaklığında düzenlenen fuara dünyanın dört bir tarafından katılım sürüyor.

EMITT yüzde 55 büyüyerek turizme katkı sağlamaya devam ediyor

ITE Turkey Direktörü Hacer Aydın: Ülke turizmi ve EMITT arasında bir paralellik olduğunu belirtiyor. Aydın: “2018’in Ocak ayında düzenlediğimiz fuarda ülke turizmindeki büyüme ile EMITT arasındaki ilişkiyi bir kez daha çok net bir şekilde gördük. Ocak 2018’de 22’incisini düzenledik. O yıl EMITT’te 85 ülkeden 1.065 katılımcı ve 54.364 ziyaretçiyi ağırladık. Turizm sektöründe 2017 yılında gözlemlenen hareketlenme EMITT’te de kendini kanıtlıyor. Son fuarımızda katılımcı bazında %55 büyüdük. Bu büyüme 2018’de turizm sektörü için hızlı bir yükselişin de önceden habercisi. Bugün gelinen noktada sektörün hızlı bir büyüme grafiği yakaladığını hepimiz gördük” dedi

 

Birbirinden çarpıcı konular ve turizm sektörüne dair her şey Emitt 2019’da yer alacak!

Dört gün boyunca sürecek etkinlikte, farklı sektörlerin önde gelen isimleri birbirinden farklı konular mercek altına alınacak.

Turizm yol haritası, turizm ekonomisi, turizmdeki canlanmayı kalıcı kılmak için atılması gereken adımlar, geleceğin turizmine dair öngörüler ve açıklamalar Gazeteci, Televizyoncu, Ekonomi Yorumcusu Emin Çapa.TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık. TTYD Başkanı Oya Narin, SKAL Başkanı Ata Eremsoy, Fütürist, Ekonomist, Dijital Ajans Başkanı Ufuk Tarhan, Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe  tarafından değerlendirilecek.

Turizmin gündeminden düşmeyen dijitalleşme konusu tüm satış ve pazarlama profesyonellerinin gündeminde.

Çinli turistler tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Milyonlarca turistin oluşturduğu dev Çin pazarına KOBİ İşletme Sahipleri Derneği (ICIF) Başkanı Dr. Marcus Lee’nin keynote konuşmasıyla giriş yaptıktan sonra. Destination Dr. Consulting Baş Danışmanı Edward Dramberger bu pazarda etkin olabilmek için alıcılarla nasıl ilişki kurulacağını ve satış kapatılacağını anlatan bir atölye çalışması yapılacak.

Attıkları bir tweet, çektikleri birkaç saniyelik video, yazdıkları bir yazıyla milyonları harekete geçirebilen fenomenler de EMITT Konferans Sahnesinde turizmcilere seslenecek.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.