EMITT YÜZDE 55 BÜYÜYEREK TURİZME KATKI SAĞLIYOR

Sektörel Haberler 26 Eylül, 13:23'de eklendi

EMITT yüzde 55 büyüyerek turizme katkı sağlıyor

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında olan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.  Emitt, dünya turizm profesyonellerini ve tatilcileri 23’üncü kez İstanbul’da bir araya getirecek.  2018’de katılımcı %55 büyüme kaydeden EMITT, turizme katkı sağlamaya devam ediyor.

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, Türkiye turistler için yeniden bir marka haline geldi dedi. Aydın; “Turizm gelirleri yılın ilk yarısında yüzde 31 oranında artış göstererek 11,5 Milyar Dolar’a ulaştı. Özellikle yabancı turistlerden elde edilen gelir bazında yüzde 36,9’luk yani 9,28 Milyar dolarlık ciddi bir yükseliş gösterdi.  Yılın ilk yarısında turizm gelirlerimizin yüzde 80’inden fazlası yabancı turistin gelmesi ile elde ettik. ” dedi.

Rekor Sayıda Yabancı Ziyaretçi

EMITT; 31 Ocak – 3 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Emit, rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. EMITT, tüm katılımcılar için değer yaratan, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Her sene Travel Shop Turkey işbirliği ile gerçekleşen hosted buyer (davetli tur operatörü) programında bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika kıtaları dahil 100’den fazla ülkeden 900’e yakın davetli tur operatörü fuarda bir araya gelecek

EMITT yüzde 55 büyüyerek turizme katkı sağlamaya devam ediyor

Aydın, Ülke turizmi ve EMITT arasında bir paralellik olduğunu belirtiyor. Hacer Aydın: “2018’in Ocak ayında düzenlediğimiz fuarda ülke turizmindeki büyüme ile EMITT arasındaki ilişkiyi bir kez daha çok net bir şekilde gördük. Ocak 2018’de 22. si’ni düzenlediğimiz EMITT’te 85 ülkeden 1.065 katılımcı ve 54.364 ziyaretçiyi ağırladık. Turizm sektöründe 2017 yılında gözlemlenen hareketlenme EMITT’te de kendini hissettirdi. Son fuarımızda katılımcı bazında % 55 büyüme  yaşandı.  Bu büyüme 2018’de turizm sektörü için hızlı bir yükselişin de önceden habercisi oldu. Bugün gelinen noktada sektörün hızlı bir büyüme grafiği yakaladığına hep birlikte  tanık olduk” dedi.

Dünyanın turizm profesyonelleri EMITT’te

EMITT sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktalarından birisi. Aydın, fuara daha dört aydan fazla süre olmasına rağmen katılımcı sayımız geçen yıla oranla yüzde % 45 arttı.  Ayrıca bu sene Endonezya, Malta, Avusturya ve Tayland fuara ilk defa katılacak.  Turizm sektörü temsilcilerini dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Hosted Buyer (davetli tur operatörü) Programı gerçekleştiriyoruz. Program kapsamında fuarda bu yıl 100’ün üzerinde ülkeden 900’e yakın davetli tur operatörünü  ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. 2018’in Ocak ayındaki fuarda 7.000’in üzerinde onaylanmış randevu ile bir dünya rekoruna  ulaşmıştık.  Programımızda bu yıl bu sayının da üzerine çıkmayı amaçlıyoruz.  Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkelerinden firmalar, EMITT’e yoğun ilgi var.    31 Ocak – 3 Şubat 2018 tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak EMITT ilk iki günde turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri buluşturacak.  Tatilciler, fuarda seçtikleri destinasyonları inceleme fırsatı bulacak.  Bütçelerine uygun tatil rotalarını belirleyip cazip fiyatlarda “Erken rezervasyon” kampanyalarından faydalanacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.