ERSOY: “TURİZMDEN TÜM İLLER GELİR SAĞLAYACAK”

Sektörel Haberler 25 Şubat, 11:39'de eklendi

TURİZMDEN TÜM İLLER GELİR SAĞLAYACAK

Bakan Ersoy geçtiğimiz günlerde Erzurum’u ziyaret ve turizm ile ilgili hedeflerini dile getirdi.  Ersoy, ” Tüm illerin turizmden gelir sağlayacak. Bunun içinde bir kombinasyon oluşturarak cazibe merkezleri oluşturacağız” dedi.

Cazibe Merkezleri Olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm hedefleriyle ilgili olarak şu açıklamaları yaptı. Ersoy; “2023 hedefimizi 50 Milyon’dan 70 Milyon’a arttırdık. Bizim asıl hedefimiz bu rakamları geçmek ve daha yüksek hedeflere ulaşmak. Yeni hedefleri yakalayabilmek için de Türkiye’de bu sektörün 81 ilde yapılması gerekiyor. Türkiye’deki ilin de turizmden payda ve gelir alması gerekiyor. bunu yapmak içinde tüm illeri geziyoruz. Tek tek yerel yönetimlerle fikir alışverişinde bulunuyoruz. O illerin turizm planlarına bakarak oraları geliştireceğiz. Onların turizmden paylarını artırmak için ne gerekliyse yapacağız. İlleri kendi aralarında kombinasyon olacak şekilde birleştiriyoruz. Tek ilin tanıtımı maliyetli bu şekilde hem daha kuvvetli tanıtım yapılıyor. Hem de cazibe merkezleri oluşturuluyor ” dedi.

 

 

 

 

 

İÇ TURİZM UZUN VADEYLE CANLANACAK

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, uzun vade imkanının iç turizmi ciddi anlamda canlandıracağını belirtti. “İç pazarda daha çok insanın tatil yapma imkanı olacak. Bu kararla fiyatların artmasından gelen dezavantajı avantaja çevireceğiz.” dedi.

Firuz Bağlıkaya;”Yerli pazar için fiyatlar biraz yükseldi. Yerli turizmin hareketlenmesi için taksit sayısının artırılmasını istiyorduk ve gerçekleşti. Faiz oranlarıyla ilgili de birkaç talebimiz var çünkü 9 taksitten 12’ye çıkmasının masrafı veya maliyetinin turiste, müşteriye, yolcuya yansımaması gerekiyor.” diyen Bağlıkaya, yüksek faizlerle taksit yapıldığında bir anlamının kalmayacağını bildirdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.