FARKLI SATIŞ KANALLARINA YÖNELMELİYİZ

Sektörel Haberler 30 Kasım, 15:22'de eklendi

FARKLI SATIŞ KANALLARINA YÖNELMELİYİZ

 

AKTOB RESORT kongresinde  Hotel Beds Grup Yönetim kurulu başkanı Joan Vila, online satışlar ve mobil teknolojinin  gücün seyahat pazarına yansımasına değindi. Sektörün artık farlı satış kanallarına yönelmesini söyledi.

Hotel Beds Yönetim kurulu Başkanı Vila, sehayat pazarının durmak bilmeden devam ettiğini belirterek ” dünyada insanlar başka yerleri görmeye devam ediyor. Orta sınıfın seyahatleri dikkat çekiyor. Çin seyahat pazarında en çok para harcayan bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Tükiye için hızlı büyüyen bir kaynak pazardır” dedi.

Son bir kaç yılda değişenler hakkında son 15 yılda Avrupa’da   15 yıl önce yıllarda kimi hava yolllarında bir yoğunluk vardı. Şuan ise bir çok değişik yer ve daha düşük fiyatlı taşıyıcılar var bunlar da popüler hale geldi. düşük fiyatla 5 kat arttı. diğerleri iki kat arttı.

Türkiye de trend aynı

Türkiye’de de benzer bir trend var. Hava yolu şirketleri 4 kat büyüdü. İç hatlarda düşük taşıyıcılar 7 kat arttı. toplam pazarla benzerlik kazandı.

Online Pazar yükseliş kazandı

Vila, online pazarın Uluslar arası alandaki konumunu değerlendirdi. Online pazarda yükseliş kazandı.Dünyada satışlar otelden gelen ve aracılardan gelenler iki kat arttı. Online satışlar ise 7 kat arttı. Online sistemde daha fazla kanal olduğu için bu büyüme gerçekleşmiştir. Mobil mecrada tüketiciler ,kendi seçeneklerini daha iyi gördüler ve mobilden satışlar yükseldi. Türkiye’de mobil satışlar 8 kat artış gösterdi.dedi

Otel satışları hakkında bilgiler aktaran Vila;

Dünyada binlerce otel var. Bu oteller doğrudan satış yapmak istiyorlar.Ancak bu mümkün değilidir.Bir çok aracı var. otelcilerin kaynak pazarlara ulaşmasını yardımcı oluyoruz.  amacımız, bir kaynak pazarı değil, bir den fazla kanallar açmak istiyoruz.Türkiye ,uluslar arası turistler için çok önemli bir destinasyon bizim içinde. Dünyada 6 noktamız var. bunlardan biri de Türkiye’dendir. Türkiye’de tatilciler için çok farklı seçenekler var.

Gelecekte Her şey değişebilir

Gelecek sezonlar hakkında önemli açıklamalarda bulunan Vila; Sezonu doldurmak için farklı kanallara yönelmeliyiz. İklimler değişecek gelecekte ve bizim bir gün yüksek sezon diye adlandırdığımız sezon  yüksek sezon olmayacak. Gastronomi, bisiklet ve alternatif turizm çeşitlerine yönelmeliyiz. geleceğe yönelik yatırımlar yapılmalı, yerel yönetimler ve sektör bu konuda çalışmalıdır. ” şekilde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.