FERİT ŞAHENK, GRAND AZUR’U TUI’YE SATIYOR

Sektörel Haberler 21 Şubat, 13:01'de eklendi

FERİT ŞAHENK, GRAND AZUR’U TUI’YE SATIYOR

Ferit Şahenk, Marmaris bulunan D-Resort Grand Azur Oteli’ni dünyanın en büyük turizm şirketlerinden TUI’ye devrediyor. Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine göre, anlaşma sağlanırsa, Marmaris’teki oteli, TUI’ye bağlı TT Hotels Turkey alacak.

Doğuş Grubu içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşmak için, elinde bulunan turizm yatırımlarını satmaya devam ediyor. Şahenk, İspanya’daki otelini Meksikalılara, ABD’deki otelini Serdar Bilgili ve ortaklarına devretmişti. Şimdi ise Marmaris’teki D-Resort Grand Azur Oteli’ni devretmek için görüşme yaptığı söyleniyor.

 

 

FERİT ŞAHENK, MİAMİ’DEKİ OTELİNİ TÜRK’E SATTI

Ferit Şahenk, Miami’de ortak olduğu The Raleigh otelini 103 milyon Dolar’a tanıdığımız bir isime sattı. Oteli İsrail asıllı emlak yatırımcısı Michael Shvo ve Serdar Bilgili ortak aldı.

Şahenk ile Hilfiger, Miami South Beach’in klasik oteli The Raleigh’i almıştı. Ortaklar, bu ilk yatırımları için 35 Milyon Dolar harcamıştı.

Odatv’de yer alan haber göre; Doğuş Grubu, Tommy Hilfiger’la Miami’de ortak olduğu The Raleigh otelini 103 Milyon Dolar’a  elinden çıkardı. Otel  bir süredir kasırga nedeniyle kapalıydı. Otel yenilenilenerek açılacakken ortaklar gelen teklifi kabul etti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.