Filipinler’de Oteller Tüketilebilir Durumdaki Yiyecekleri Bağışlamak Zorunda

Sektörel Haberler 18 Temmuz, 12:51'de eklendi

Filipinler’de Oteller Tüketilebilir Durumdaki Yiyecekleri Bağışlamak Zorunda

Filipinler açlık sorunlarıyla mücadele adına ufak da olsa bir adım attı.

filipinler

Onedio Ulaş Demircan’ın haberine göre, yeni yasayla otel, restoran ve süpermarketler tüketilmeyen yenebilir durumdaki yiyecekleri bağışlamak zorunda…

Filipinler’de sosyal adaletsizlik giderek artıyor.  Parlamento yiyecek atıklarını önlemek adına yasa hazırlayarak önemli bir adım attı.

Deutsche Welle’nin aktardığı bilgiye göre, oteller, restoranlar yenilebilir durumdaki yiyecekleri bağışlamayarak, yasaya uymazlarsa yüksek miktarda para cezası ödeyecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 Yıldızlı Gübre ile İsrafa Son!

5 Yıldızlı Gübre ile İsrafa Son!

Her şey dahil otellerin en çok eleştirilen yanlarından biri açık büfelerde israf edilen, çöpe giden yemekler olduğu biliniyor.

İşte Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, bu yemekleri artık gübre olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Hürriyet’ten Burak Çoşan hazırladığı haberin deyatlarını sizlerle paylaştı. Batum;” Günde 1 ton yemek çıkardıklarını dile getiriyor. Batum“200 kilogramı çöp oluyordu. Bunlardan otelde kurduğumuz sıfır atık tesisinde gübre üretiyoruz artık.” Şekilinde de konuştu.

Ülkemizde uzun yıllardır çöpe giden tonlarca yemek artığının ekonomiye kazandırılması için çok farklı yöntemler ortaya konuluyor ancak yeterli değil. Bu kapsamda yemek artıklarının çözümü için harekete geçen oteller var. bu otellerden biri de Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA.

Üretimi ve detayları anlatan Batum, İsraf edilen yemeklerin geri gübreye dönüşümünü otelde kurdukları tesisle sağladıklarını dile getirdi. İsrafın önüne geçtiklerini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.