Gecesi 19 Bin Dolara Otel Odası!

Sektörel Haberler 17 Haziran, 09:47'de eklendi

Gecesi 19 Bin Dolara Otel Odası!

Moskova dünyanın en pahalı kentlerinden biri olmasa da, başkentte fiyatları dudak uçuklatan mekan sayısı hiç de az değil. İşte RBTH’nin derlemesiyle Moskova’nın en pahalı otelleri, daireleri ve restoranları…

Four Seasons Oteli

Four Seasons Oteli, Pojarski kral dairesi. Kızıl Meydan’a ve Aziz Vasili Katedrali’ne bakan süitin gecelik ücreti 19 bin 170 dolar.

Başkentin en pahalı dairelerinden biri, yine Four Seasons otelinin bulunduğu binada. Kızıl Meydan manzaralı bu çatı katına sahip olmak isteyenler 55,4 milyon doları gözden çıkarmak zorunda.

Moscow City gökdelenlerinin 93’üncü katında yer alan Avrupa’nın en yüksek çatı katının bedeli ise 34 milyon dolar.

Kentteki en pahalı ev ise meşhur Rublyofka’daki oligark evi. İki yıl önce bu konutun fiyatı 89,7 milyon dolar idi.

Başkentin en pahalı spa ve fitness merkezi Golden Mile Fitness & Spa. Hilkov Ara Sokağı’ndaki merkezin yıllık üyelik ücreti 5 bin dolar.

Rusya’da Michelin yıldızına sahip tek bir restoran bile yok. Ama fiyatlar yine de dudak uçuklatıyor. Örneğin Turandot’da yaban yemişleri salatasına 27, standart bir brunch’a 67, Kobe bifteğine 153 ve bir şişe şampanyaya 2 bin 700 dolar ödeniyor.

Ukrayna Oteli’ne komşu Çin restoranı Soluxe Club’da ise emperyal soslu deniz ürünleri tabağı 147 dolardan satılıyor. Okyanus balığının porsiyonu ise 100 dolar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Turizmi İçin Moskova’da Büyük Buluşma

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.