Geçiş Süreci Onaylandı! Trump Pes Etti

Sektörel Haberler 25 Kasım, 14:10'de eklendi

Geçiş Süreci Onaylandı! Trump Pes Etti

ABD’de Joe Biden yönetimine resmi geçiş süreci için onaylandı çıktı. Karar, Trump’ın pes ettiği şeklinde yorumlandı. Trump ise ‘Mücadeleyi sürdüreceğiz, kazanacağız’ diye tweet attı.

 

Seçimlerin ardından yeni yönetime geçiş sürecinden sorumlu Genel Hizmetler İdaresi (GSA) yetkilisi Emily Murphy, seçilmiş başkan Joe Biden’a gönderdiği mektupla, geçiş sürecini resmen başlattı.

trump pes etti

Pes Etti

Bunun ardından Başkan Donald Trump, Twitter’dan, “Emily Murphy’ye ülkemize bağlılığı ve sadakati sebebiyle teşekkür etmek istiyorum. Taciz edildi, tehdit edildi, istismar edildi. Onun, ailesinin ve GSA çalışanlarının böyle bir şey yaşamasını istemem… Mücadeleyi sürdüreceğiz ve kazanacağımıza inanıyorum. Yine de ülkemizin çıkarı için Emily ve ekibinin gerekenleri yapmalarını tavsiye ettim. Kendi ekibime de aynı şeyi söyledim” mesajını yayınladı.

 

Hürriyet Gazetesi’nden Razi CANİKLİGİL’in haberine göre  Trump yönetiminin bir süre daha bu yönde adım atmasıthmin edilmiyordu. Murphy konuya ilişkin açıklamasında, Biden’ın ekibinin brifinglere, ofislere, güvenli bilgisayarlara ve devir için gereken diğer hükümet hizmetlerine erişiminin önünü açacaklarını belirtti.  Bu durum, Trump’ın seçim yenilgisini kabul ettiği şeklinde yorumlansa da, Başkan hile yapıldığına dair iddialarına devam ediyor.

 

Türkiye İlk 10 Ayda Kaç Turist Ağırladı?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.