GERMANİA’NIN BOŞLUĞUNU CORENDON DOLDURACAK

Sektörel Haberler 18 Şubat, 13:42'de eklendi

GERMANİA’NIN BOŞLUĞUNU CORENDON DOLDURACAK

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’nın charter havayolu firmalarından Germania Havayolları’nın iflasını açıklayarak operasyonlarını durdurmuştu. Bunun üzerine Corendon Airlines yeni base’ler açacağını ve sunduğu koltuk sayısını arttıracağını belirtti.

Son 5 yıldır Almanya pazarında hızla büyüyen Corendon Airlines, Almanya piyasasında ortaya çıkan boşluğu doldurmak için bir uçağını 12 Nisan itibariyle Münster-Osnabrück Havalimanına 12 ay boyunca operasyon yapmak üzere base edeceğini duyurdu. Yaz 2019 sezonunda bu meydandan Yunan adaları, Hurghada, Antalya, Balear ve Kanarya adalarına uçacağını belirtti. Ayrıca Antalya base uçakları ile de, Münster, Bremen ve diğer meydanların ilave kapasiteyle destekleyeceklerini açıkladı.

Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan, “2019 yaz sezonunda bir uçağımızı Köln-Bonn Havalimanına base edeceğimizi duyurmuştuk. Germania’nın uçuşlarına son vermesinin ardından uzun zamandır çalıştığımız müşterilerimizden gelen talep üzerine piyasaya 150.000 ek koltuk daha sürme kararı aldık. 12 Nisan itibari ile bir uçağımızı base edeceğimiz Münster-Osnabrück Havalimanının ardından,   1 Ekim itibariyle de Nürnberg’e bir diğer uçağımızı konuşlandırıyoruz. Bu ek kapasiteler ile birlikte 2019 sezonunda Almanya’dan başta Türkiye olmak üzere Mısır, Yunanistan ve İspanya’ya 1 milyon 650 bin koltuk planlamış olduk,” açıklamasında bulundu

Corendon, 2018 sezonu başında Almanya’nın 12 meydanından haftada 60 kez Türkiye, Mısır, Yunanistan’a uçtu. 2019 yaz sezonunda yeni base ve destinasyonlarla meydan sayısını 20’ye yükseltecek. Haftalık uçuş sayısını ise 100’e çıkarıyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.