GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Nitelikli Sızı”

Sektörel Haberler 11 Haziran, 17:40'de eklendi

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Nitelikli Sızı”

GM Turizm Ve Yönetim Dergimizin yeni sayısı çıktı. GM’in 128. sayısında okuyucular yine birbirinden özel konular ve röportajlarla buluşuyor.

“Bu ay ki Kapak Konumuz; Nitelikli Sızı”Genel Yayın Yönetmenimiz Selçuk Meral’in kaleme aldığı bu editör yazısını okumayı unutmayın!

“Fuarlar İlişki Kazandırır, İlişkiler Para”

Fuar Endüstrisi Küresel Birliği UFI’nin yeni raporuna göre, fuarların küresel ekonomiye etkisi, iş satışlarında yıllık 325 Milyar Dolar. Oxford Economics ile ortaklaşa yürütülen ve Bağımsız Gösteri Organizatörleri Derneği tarafından desteklenen raporda fuar sektörü doğrudan GSYİH’da 81 milyar $ ‘dan fazla kazanarak dünyanın en büyük 56. ekonomisi olarak sıralanıyor.  2018’de 112 milyonu ağırlayan Avrupa, ziyaretçiler açısından en büyük pazar konumunda. Kuzey Amerika 92 milyon ziyaretçi ile ikinci sırada yer alıyor. Dünyadaki sektörel fuarları derinlemesine inceledik.

 “Spor Turizminin Yol Haritasını Çizeceğiz” 

Küresel spor turizmi pazar büyüklüğü 2019-2023 döneminde 6.120 Milyar Dolar artacağı tahmin ediliyor. Dünya, planlanan ulusal ve uluslararası turnuva sayısındaki artışla, spor turizmi pazarında 2023 yılına kadar kayda değer bir büyümeye tanıklık edecek. Spor etkinliklerinin sayısındaki artıştan dolayı, spor turizm endüstrisinin büyümesini hızlandıran turistlerin spor bölgelerine girişlerinde de buna paralel olarak artış yaşanacağı belirtiliyor…  Biz de Gm Turizm ve Yönetim Dergisi olarak; geçen sayımızda başlattığımız spor turizmi üzerine özel röportajlarımıza bu sayımızda da devam ediyoruz. Profesyonellerin gözünden spor turizminin son durumunu sayfalarımızda değerlendirdik.

Ve Diğer Konu Başlıklarımız;

Paylaşalım mı, anlaşalım mı? Turizmde Kayıt Dışı Ekonomi

Biz İsviçre’den, Almanya’dan, İtalya’dan daha mı zenginiz?

Ege Şehir Otelciliğinde Değişim

Fuarlar İlişki Kazandırır, İlişkiler Para

2018 Turizm İstatistikleri

Rus Pazarında Neler Yaşandı,  Neler Yaşanacak?

Antalya İncomingi’nde Hangi Pazarın Lideri Kim?

Spor Turizmi Sadece Futbol Ve Golften İbaret Değil

Tatili Mutfakla Birleştiren 6 Destinasyon

Ofiste Mutlu Olmanın 5 Yöntemi

Etki Yarat İz Bırak

Alışveriş

Dergimizin Online Yayınını Okumak İçin Tıklayın!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.