HALK SAHİLİ İÇİN YÜRÜDÜ

Sektörel Haberler 6 Temmuz, 10:28'de eklendi

Geçtiğimiz günlerde Caddebostan Plajının girişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koyduğu turnikelerle paralı hale getirerek halkın tepkisini çekmişti. Plajını geri isteyen İstanbullular #CaddebostanSahiliHepimizin adı altında bir protesto başlattı ve Caddebostan Plajı’nda buluştu.

caddebostan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Kadıköy-Bostancı sahil yolunda bulunan 3 plajdan biri olan ve halkın en çok ilgisi çeken Caddebostan Plajı’na İstanbulKart ile giriş için turnikeler koymuştu. Bu uygulamayla eskiden ücretsiz olan plaj girişi, sessiz sedasız paralı tarifeye geçirildi. İstanbul Kart sahibi olanlar öğrenci 7.50, tam 17 lira ödeyecek. Bölge halkı uygulamaya tepki göstererek, diğer plajları kullanmaya başlamıştı.

Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için önemli yaşam alanı kıyının yurttaşlara kapatılması, Kadıköy Kent Dayanışması’nı da harekete geçirdi. Sosyal medyada #CaddebostanSahiliHepimizin etiketi oluşturuldu ve tepkisini paylaşan halk, yarın, uygulamayı protesto etmek için Caddebostan’da biraraya geldi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.