Hedef 6 Bin Litvanyalı Turist

Sektörel Haberler 25 Haziran, 15:41'de eklendi

Hedef 6 Bin Litvanyalı Turist

Antalya’nın Gazipaşa ilçesine tatile gelen yerli ve yabancı turistler, Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti’ni gezip tarihe doyuyor. Kral yolu ile onların en uğrak yeri.

hedef

İlk Yıl 1000 Litvanyalı Turist Gezdi

İlçeye yabancı turist getiren seyahat acentesi sahibi Mustafa Erkut, her yıl artan sayılardan memnuniyetlerini dile getiriyor. Erkut; kral yoluna ve bu bölgeye haftada iki kez olmak üzere yaklaşık 5 yıldır tur yapmaktayız. Her sene artan turist sayımızla Gazipaşa şu an itibarıyla uğrak yeri oldu. ilk sene 1000 litvanyalı turisti getirmiştik. Bu yıl ki hedefimiz bu sayıyı 6 bine çıkarmak. Gaziyapaşa’yı Litvanyalılara tanıtmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya, Değerlerine Sahip Çıkıyor

ATAV yurt dışına götürülen tarihi eserlerin iadesi için başlattığı bir yıl süreyle Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde “Eserler ait olduğu yerde güzeldir” projesini açıyor.Açılış, 28 Haziran Cuma günü gerçekleşecek.

 

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, “Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya’nın tarihi ve kültürel varlıklarıyla ön planda olmasına inanmış olup, bu maksatla bu projeye imza atmaktadır.” dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı’nın, kentin tarihi ve kültürel mirasıyla ön planda olması amacıyla  “Eserler ait olduğu yerde güzeldir” projesini başlattı. Açılışı, 28 Haziran Cuma günü gerçekleşiyor. Proje kapsamında Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne halihazırda yurt dışında müzelerde sergilenmekte olan eserlerin fotoğraflarından oluşan bilgilendirme panoları yerleştirilecek.  Dış hatlar terminalinin önüne Nereidler Anıtı’nın orjinaline uygun yapılan bir bölü iki ölçeğindeki replikası kurulacak. Nereidler Anıtı’nın yanına Prof. Dr. Nevzat Çevik’in hazırlamış olduğu “Eserler ait olduğu yerde güzeldir” projesini anlatan broşürler yer alacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.