Hedef 7 Milyon Rus Turist

Sektörel Haberler 22 Haziran, 09:20'de eklendi

Hedef 7 Milyon Rus Turist

 Rusya’da düzenlenen ve Türk tarihi, kültürü, sanatı ile mutfağının tanıtıldığı Türkiye Festivali’nin, ülkeye gelecek Rus turist sayısını önemli ölçüde artıracağı belirtildi.

hedef 7 milyon rus turist

Türkiye Festivali’nin,Osman Ayık, ülkeye gelecek Rus turist sayısının artmasına önemli katkı sağlayacağı bildirildi. Moskova’da gerçekleşen  festivale, üç gün içinde 130 binin üzerinde katılım olduğunu kaydetti.

Ayık; Festival için Rusya’dan, Türkiye’ye gelecek turist sayısına önemli katkı sağlayacağını belirtti. Ayık, “Türkiye’nin bu yıl hedefi olan 6 milyon Rus ziyaretçi sayısı, bu tür organizasyonlarla 7 milyona ulaşacaktır. Bu tür organizasyonların kesintisiz bir şekilde devam etmesini arzuluyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’daki İki Çocuktan Biri Bu Yaz Tatil İçin Türkiye’de

Rusya’daki İki Çocuktan Biri Bu Yaz Tatil İçin Türkiye’de

Rusya’da yapılan tur incelemeleri sonucunda 12 yaş ve altında bulunan her iki çocuktan birinin bu yaz tatilini Türkiye’de geçireceği belirtildi.

Rus TEZ Tour şirketinden basına yapılan açıklamaya göre, Rusya’da yurt dışından 30’dan fazla ülkeye yönelik yapılan 200 bin tur incelendi.

İnceleme sonucunda Rus ailelerin bu yaz çocukları ile birlikte Türkiye’ye gitmeyi planladığı öğrenildi.

Türkiye’den sonra en çok tercih edilen ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan oldu.

12 yaş ve altındaki çocukların yüzde 58’inin Türkiye’de tatillerini geçireceği belirtildi.

İncelemeye göre, tatilcilerin büyük bir çoğunluğu bebekleri ile en çok Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni tercih etti.

Diğer taraftan en ucuz seçenek, kişi başına 7 gece 11 bin ruble karşılığında Bulgaristan’da bulunabiliyor. Türkiye’de buna benzer tatiller 13.200 rubleden başlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.