Hindistan Hükümeti Vizeyi Neredeyse Bedava Yaptı!

Sektörel Haberler 4 Eylül, 15:10'de eklendi

Hindistan Hükümeti Vizeyi Neredeyse Bedava Yaptı!

Hindistan, turist sayısını artırabilmek için 100’den fazla ülkenin vatandaşlarından aldığı vize ücretini sert bir şekilde düşürdü.

tac mahal

Hindistan Hükümeti ülkeye girişlerde alınan elektronik turist vizesi ücretleriyle ilgili güncelleme yaptı. Buna göre Nisan-Haziran aylarını kapsayan düşük sezonda 30 gün geçerli elektronik vize ücretleri 10 dolara düşürüldü. Temmuz-Mart ayları arasındaki yüksek sezonda ise 30 günlük vize ücreti 25 dolara indirildi. Hindistan Turizm Bakanı Prahlad Patel ağustos ayında yaptığı açıklamada Hindistan’daki yeni elektronik vizelerin kullanılmaya başlandığını duyurmuştu.

Yıllık vize 40 dolara indirildi

Hindistan’ın uyguladığı yıllık vizenin maliyeti de önemli ölçüde azaldı. Bir yıllık vize ücreti 40 dolar beş yıllık bir vizenin fiyatı 80 dolara düşürüldü.

100 dolardan fazlaydı

Hindistan’ın daha önce uyguladığı elektronik turistik vize ücretleri 102,5 dolara kadar çıkıyordu. 30 günlük elektronik turist vizesi Hindistan’a iki giriş hakkı sağlıyor. Yıllık ve beş yıllık vizeler ise ülkeye çoklu giriş hakkı veriyor ancak her kalış süresi 90 günü aşamıyor. Tur operatörleri Hint vize fiyatlarının düşürülmesinin turistlerin ülkeye akışını olumlu yönde etkileyeceğine inanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.