Hollanda Nüfusunun Yüzde 70’i Tatil Yapıyor

Sektörel Haberler 20 Mayıs, 16:20'de eklendi

Hollanda Nüfusunun Yüzde 70’i Tatil Yapıyor

Hollanda, 18 milyon nüfusa sahip. Bu sayının 8.8milyonu kendi ülkesi dışında tatil yapmayı tercih ediyor. 2,5 milyon Hollandalı ise kendi ülkesinde tatil yapıyor. Toplam 11.3 milyon Hollandalı tatil için farklı yerleri tercih ediyor.

hollandali turist

Nüfusu 18 milyon olan Hollanda’da 8,8 milyon kişi yurtdışı, 2,5 milyon kişi de yurtiçinde olmak üzere 11.3 milyon kişi tatil yapıyor.

Hollanda halkının% 70’i yurtdışı ve yurtiçinde tatil yapıyor…

NBTC-NIPO araştırmasına göre 2018 yılında 8,8 milyondan fazla Hollandalı tatil  için kendi ülkesi dışında çıktı. 2,5 milyon kişi de yurtiçinde tatil yaptı.

 

Hollandalıların tatil tercihleri

Hollandalı turistler; 5 yıldızlı otellere yoğun ilgi duyuyor.

Ancak nitelikli tatil köyleri ve apart oteller de kalan Hollandalı turistler de var.

deniz, kum, güneş, kültür, şehir, doğa ve spor aktiviteleri içeren tatil türünü onların tercihleri arasında yer alıyor.

Hollandalıların Türkiye’deki popüler destinasyonları

Hollandalı  turistlerin, Alanya, İstanbul, Side, Antalya, Marmaris, Bodrum ve Nevşehir destinasyonlara  ilgi duyuyorlar. Hollandalı turist için en etkin reklam türü televizyon reklamları ve internet olduğu biliniyor.

 

 

Mehmet İşler: Ara tatiller soluk aldıracak

(ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Tatiller yaz aylarına sıkışmış olmayacak. Ara tatiller yalnızca öğrencilere ve öğretmenlere değil, turizm sektörüne de soluk aldıracak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki ara tatillerde yeni bir yapılanmaya gidileceğini açıkladı. Bakan Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlanacağını söyledi. 18 – 22 Kasım 2019’da ve 06 – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında ara tatil verileceğine ilişkin açıklamalar turizm sektörünü memnun etti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, Bakanlığın ara tatil kararını “Türk turizminde yeni bir olgu, devinim, ezberleri bozan bir hareket” olarak niteledi. İşler, “Bu konuyu TÜROFED Başkanımız Osman Ayık’ın öndeliğinde bir çok kere dile getirmiştik. Önerilerimizin dikkate alınarak sektörün taleplerinin karşılanmasından dolayı müteşekkiriz” dedi.

Avrupa ülkelerindeki ara tatil uygulamasının yararlarını tatil dönemlerinde dış pazarlardan ülkemize gelişlerde gördüklerini anlatan Mehmet İşler, “Ara tatil kararı yüksek sezon öncesi ve sonrasında iç turizme bir ölçüde hareketlilik getirecek. İç pazardaki bu hareketlilik turizm sektörüne ve desteklediği yan sektörlere de olumlu olarak yansıyacak” görüşünü dile getirdi. Ara tatillerin vatandaşlara ekonomik koşullarda tatil olanağı sağlayacağının altını çizen İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.