Hong Kong merkezli Plaza Premium Group’un Dünya Başkan Yardımcısı Ali Bora İşbulan Oldu

Sektörel Haberler 11 Şubat, 16:08'de eklendi

Hong Kong merkezli Plaza Premium Group’un Dünya Başkan Yardımcısı Ali Bora İşbulan Oldu

Havacılık sektörünün dünyadaki önemlilerinden Plaza Premium Group’un Satış-Pazarlama, İş Geliştirme ve Teknoloji yatırımlarından Ali Bora İşbulan sorumlu olacak.

 

40 ülkede 50’den fazla uluslararası havalimanında özel yolcu salonları, havalimanı otelleri, yeme içme alanları işleten, dünya havacılık sektörünün bu alandaki en büyük oyuncusu Plaza Premium Group; geçtiğimiz günlerde Türkiye’den önemli bir transfer gerçekleştirdi. Plaza Premium Group; Ali Bora İşbulan’ı Satış-Pazarlama, İş Geliştirme ve Teknoloji yatırımlarından sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı olarak atadı.

40’dan fazla ülkeden sorumlu olacak

Bir önceki görevinde TAV İşletme Hizmetleri’nin küresel bir oyuncu haline gelmesinde önemli katkıları olan Ali Bora İşbulan; Plaza Premium Group çatısı altında 40’tan fazla ülkeden sorumlu olacak. İşbulan’ın ajandasında öncelikli olarak, Plaza Premium Group’un ürün ve hizmet ağını Çin, Hindistan, Amerika ve Güneydoğu Asya pazarlarında daha da büyütmek ve teknoloji yatırımlarına ağırlık vermek yer alıyor. İşbulan, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle görevine başladı.

Ali Bora İşbulan; Boğaziçi Üniversitesi ve Texas Üniversitesi’ni bitirdikten sonra uzun yıllar Bursa merkezli Yeşim Tekstil’in İs Geliştirme, Yatırımlar, Üretim ve Satış bölümlerinde çalıştı. 2010 yılında TAV İşletme Hizmetleri’ne katılan ve şirketin 30’a yakın ülkede Primeclass markası altında havalimanlarında ticari yolcu hizmetleri geliştiren bölümünü İşletme Hizmetleri Genel Müdürü olarak yönetti.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.