HOTEL DESİGN SHOW DÜNYA ÜLKELERİ TASARIM KONSEPTİ İLE TURİZMCİLERİ YİNE BÜYÜLEDİ

Sektörel Haberler 30 Ocak, 11:27'de eklendi

HOTEL DESİGN SHOW DÜNYA ÜLKELERİ TASARIM KONSEPTİ İLE TURİZMCİLERİ YİNE BÜYÜLEDİ

Anfaş Hotel Ekipmanları fuar alanı içerisinde bu yıl 4.sü gerçekleşen Hotel Design Show dünya ülkeleri tasarımları ile Otel yatırımcısı, Turizm işletmecisi, Mimarlar ve İçmimarlar oluşan sektör profesyonellerinin ilgi odağı oldu.

Otel odaları, Rusya, İsveç, Meksika, Brezilya, Dubai, Fas gibi ülkelerinin tasarım tarzlarının günümüz mimari bakış açısıyla en ince detaylarına kadar uygulanarak tasarlandı. Otel odalarını Antalya’nın ünlü mimarlık ofisleri tarafından hazırlandı.

hotel 

Anfaş, İçmimarlar Odası ve Projem Dergisi tarafından organize edilen Hotel Design Show un birinci amacı yatırımcılara tasarımın önemini anlatmak, ikinci amacı herhangi bir malzemenin tasarımın bir parçası olarak yerinde kullanıldığında olduğundan daha fazla değerlendiğini gösterebilmek, bir diğer amacı ise turizmci, yatırımcı, tasarımcı ve malzemecilerden oluşan sektör profesyonellerinin uyumlu birlikteliği ile oluşan sinerjiyi gösterebilmektir.

Bu amaçlar doğrultusunda 4 yıldır devam eden Hotel Design Show Her yıl farklı bir tasarım teması ile yol almaktadır. İlki 2016 yılında yapılan organizasyonun ilk yıl ki teması çiçek olmuştu. Çiçek ile başlayan tasarım teması, sonraki yıl Deniz, bir sonraki yıl ise Retro olmuştu. En son Ülkeler tasarım teması ile tamamlanan Hotel Design Show da Mimarlar; Rusya, Meksika, İsveç, Fas, Brezilya ve Dubai ülkelerinin renk ve detaylarını günümüz mimari anlayışı ile yorumlayarak birebir uyguladılar.

 

Her biri 40’ar metrekareden oluşan otel odaların dışında kalan ortak alanda ise oturma gruplarının konumlandığı büyük bir lobi ve kafe alanı oluşturuldu. Bu şekilde fuar alanında tam bir butik otel kurulmuş oldu.

Katılımcılarımızdan  Alpek Mimarlık ve Ada Proje Brezilya odası, Ece Özbek Design Fas Odası, Gökçen Atmaca Mimarlık İsveç  Odası, Mimoza Mimarlık Meksika Odası, NNT Mimarlık Rusya Odası, Nowart Mimarlık Dubai Odası yaparak hem tasarım detayları ile hemde uygulama kalitesi ile fuarın tüm ziyaretçilerini büyülediler.

 

 

METEOROLOJİ’DEN ANTALYA’YA HORTUM UYARISI

 

METEOROLOJİ’DEN ANTALYA’YA HORTUM UYARISI

Meteoroloji, Antalya bölgesi için 2 gün ‘çok kuvvetli yağış’ uyarısı verdi. “Antalya ilimizin kıyı bandında deniz üzerinde hortum oluşma riski ile yerel dolu yağışı ihtimali bulunuyor,”  denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.