Hotelplan Grubu, Vtours’u Satın Aldı

Sektörel Haberler 8 Ekim, 10:19'de eklendi

Hotelplan Grubu, Vtours’u Satın Aldı

Hotelplan Grubu, dinamik paketleme uzmanı Vtours’u anlaştığı fiyat üzerinden satın aldı.

Hotelplan Grubu, Vtours'u Satın Aldı

Hotelplan Grubu tarafından satın alınan Vtours, Almanya’da Vtours GmbH ve İsviçre’de Vtours International AG olarak çalışmalarını devam ettirecek. Hotelplan Grubuna dahil olan Vtours şirketi Vtours CEO’su Achim Schneider tarafından özerk olarak yönetilecek. Hotelplan Grubu CEO’su Thomas Stirnimann’a rapor verecek.

Satın alma anlaşmasına göre Hotelplan, Almanya’daki Vtours’un 150 çalışanını devraldı. Çalışmalar Aschaffenburg’daki ofiste sürdürülecek. İsviçre kasabası Glattbrugg’taki ofisler, Hotelplan Grubunun genel merkezine entegre olacak.

Vtours, 2004 yılında Schneider, Tobias Wolfshohl ve Gerhard Ackermanns tarafından kuruldu. İsviçre’deki kardeş şirket 2015 yılından beri varlığını devam ettiriyor. Vtours’un yıllık satışlarının 400 milyon avronun üzerinde olduğu bildiriliyor.

Vtours CEO’su Achim Schneider, birleşme sadece DACH bölgesinde değil aynı zamanda Avrupa genelinde olacak, dedi. “Hepsinden önemlisi, Hotelplan Grubunun teknolojik bilgisinden yararlanmamızı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Hotelplan CEO’su Thomas Stirnimann ise şu açıklamalara yer verdi;

“Karlı, yaratıcı, yenilikçi ve büyüyen bir sağlayıcı görevini üstlenmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. BT’deki ve satın alma ve satış alanındaki sinerji potansiyeli nedeniyle Vtoursbizim için Almanca konuşan alanda büyümek için mükemmel bir tamamlayıcı.”

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.