Hotels.Com, Futbol İçin Nelerden Vazgeçtiğimizi Araştırdı

Sektörel Haberler 22 Mayıs, 11:41'de eklendi

Hotels.Com, Futbol İçin Nelerden Vazgeçtiğimizi Araştırdı

Hotels.com,  Futbol Seyahat Trendleri Expedia Group Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.

futbol sahası

Dünyanın farklı yerlerinden 16 bin 500 futbol taraftarı ile yapılan ankete Türk taraftarlar da katıldı.

*             Cenazeye gitmek yerine futbol maçı seyrediyor: Futbol taraftarlarının %40’ı canlı bir futbol karşılaşması için gitmesi gereken bir düğünden vazgeçtiğini; %7’si ise son görevini yapacağı bir cenazeyi bile kaçırdığını itiraf ediyor.

*             Futbol maçı seyretmeyi tercih ediyor: Y-kuşağının %55’i, futbol maçını canlı izlemek için seksten vazgeçebiliyor.

*             Erkeklerin %14’ü UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne katılma şansı verilse; çocuklarının doğumlarını kaçırabileceklerini söylüyor.

*             Y-kuşağının %50’si, canlı bir futbol karşılaşmasını izlemek için, bir ay boyunca içki sofrasından memnuniyetle vazgeçebiliyor.

Katılımcılar, canlı bir futbol maçına gitmek için yıl dönümlerini (%27), katılmaları gereken bir düğününü (%37) ve hatta son görevlerini yapacakları bir cenazeyi (%7) bile kaçırdığını söylüyor. Sonuçlar insanların futbol adına neleri yapabileceğini gösteriyor.

Kadın taraftarlar daha ciddiye alıyor

%64’nün Zlatan veya Ronaldo’nun sahadaki futbol şovunu kaçırmamak adına işini astığı da düşünülürse; futbol taraftarlarının önceliklerinin açık bir şekilde ortada olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kadın taraftarların bu sporu erkeklerden bile daha ciddiye alıyor olması da şaşırtıcı sonuçlardan biri. Erkeklerin %29’u yıllık izinlerini ve seyahat planlarını futbol maçlarına göre yaparken bu oran kadınlarda %39 olarak çıkmış.

Belki kırk yılda bir, sıradan bir düğünü ve hatta bir çocuğun ebeveynlerle olan akşamını kaçırmak (%35) affedilebilir… Ancak futbol tutkunlarının %4’ü canlı bir futbol maçını izlemek için balaylarını, %3’ünden fazlası kendi düğünlerini ve %14’ü çocuklarının doğumunu bile kaçırabileceğini belirtiyor.

Bu spora duyulan aşk bununla da bitmiyor…

Canlı bir maç için ‘tutku’dan vazgeçip futbolu seçeceklerini itiraf eden %55’in üstündeki Y-kuşağı üyesi mevcut. Böylece özel randevu gecelerinin cazibesi de resmen bitmiş görünüyor. Y-kuşağı futbol taraftarları hiçbir konuda engel tanımıyor. Ankete katılan Türk taraftarların %50’si maç izlemek için bir ay boyunca içki sofrasına oturmaktan vazgeçebileceğini belirtiyor. Yani meşin yuvarlağı içkilerine tercih edebileceğini söylüyor.

Futbol taraftarlarının, üçü deplasmanda olmak üzere sezonda ortalama 6 maç izlemek için düğünleri, işi ve yıllık tatilleri kaçırıyor. Kendini ciddi bir şekilde bu spora adamış taraftarlar bulunuyor. Öyle ki; ankete katılanların yaklaşık %2’si, her sezon 31’den fazla maç izlediklerini iddia ediyor.

Hotels.com markası Başkanı Adam Jay, “Futbol taraftarlarının takımlarına karşı yaşadıkları bu adanmışlık gerçekten de akıllara zarar. İster yıl dönümlerini kaçırmak isterse de nikah şahidi görevlerinden kaçmak olsun; dünyanın her yerindeki futbol taraftarları, takımlarını her yerde takip etmek istiyor. Biz de bu sadakati taraftarların konakladıkları her 10 gece için bir gece kazanacakları Hotels.com Ödüller ile ödüllendiriyoruz. Yani sadakati, sadakat programımızla ödüllendiriyoruz!” dedi.

Futbol taraftarlarının sürekli olarak deplasmandaki maçlara gittiğinin ve her destinasyonda ortalama birkaç gün kaldığının farkında olan takımlarını destekleyenlerin bu bağlılıklarının karşılıksız kalmaması gerektiğine inanıyor. Hotels.com Ödüller programı ile taraftarlar uyurken de kazanıyor. Bu program kapsamında konuklar her 10 gece konaklamada bir ödül gecesi kazanabiliyor**.

Destinasyon: Futbol – Futbol Seyahat Trendleri Expedia Group Araştırması, 25 Şubat 2019 – 25 Mart 2019 tarihleri arsında dünyanın farklı yerlerinden 16 bin 500 futbol tarafları ile gerçekleştirilmiş bir anket çalışmasıdır.

**Geçerli tesislerde rezervasyon yapıp 10 gece kaldığınızda, herhangi bir yerdeki, herhangi bir geçerli tesiste dilediğiniz bir zamanda kullanmak üzere 1 ödül gecesi kazanacaksınız. Ödül geceniz, topladığınız 10 gecenin ortalama değerinde olacak. Sadece vergileri ve ücretleri ödeyeceksiniz. Ödül gecenizi kullanmak için daha yüksek fiyatlı bir oda seçerseniz, sadece farkı ödeyeceksin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.