İngiltere’den Pegasus’a İş Güvenliği Ödülü

Sektörel Haberler 17 Nisan, 11:34'de eklendi

İngiltere’den Pegasus’a  İş Güvenliği Ödülü

 Pegasus, British Safety Council tarafından düzenlenen, Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri kapsamında ödül aldı.

PEGASUS___DR.UMIT_OZEN1

Pegasus, gösterdiği yüksek performans nedeniyle dünya genelinde farklı sektörlerden şirketlerin katıldığı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nde (International Safety Awards) Merit Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. International Safety Awards iş sağlığı ve güvenliği sektörünün ilk ve en prestijli ödülü.

Yarışmanın, bu yıl 61.’si düzenlendi.  Dünya genelinde her sektörden 600’e yakın şirket katıldı. Şirketlerin 2018’de iş güvenliği konusunda yaptığı en iyi proje ve uygulamalar, British Safety Council konseyi tarafından değerlendirildi.

Ödül töreni 5 Nisan 2019 tarihinde Londra’da yapıldı. Törene Pegasus Hava Yolları’ndan bu sistemleri kuran Yönetim Sistemleri ve İş Mükemmelliği Genel Müdür Danışmanı Dr. Ümit Özen ve Proje Lideri Resul Betos katıldı. Ödülü British Safety Council Başkanı Lawrence Waterman’ın elinden aldı.

Özen, konuyla ilgili açıklama yaptı. “Türkiye’de ilk defa alınan bu ödülle, hava yolu firmaları arasında iş güvenliğinin, hızla büyüyen hava yolu taşımacılığı sektöründe de ne kadar önemli olduğunun bilicindeyiz. Emniyetli ve güvenli çalışmanın, iş verimliliğine ve insan hayatına olumlu katkılarının farkındayız. Ana hedefimiz, sürdürülebilir başarı için iş güvenliği alanında kurduğumuz sistemimizin sürekli geliştirilmesi ve iyileştirmesidir. İş güvenliği kültürünü şirketimizin genlerine işlemek ve iş güvenliğini işimizin temel parçası haline getirmek için daha çok çalışacağız. Böyle büyük ödülleri şirketimize kazandırmaya devam edeceğiz.” açıklamalarına yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pegasus, 2018 Yılını 8,3 Milyar Tl Ciro İle Kapattı

Pegasus Hava Yolları, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Hava yolu, 2018 yılında misafir sayısını yüzde 8 arttırdı.  30 milyon misafire yaklaşan Pegasus, cirosunu ise yüzde 55 yükselterek 8,3 milyar TL’ye çıkardı. Pegasus’un 2018 yılı net dönem kârı ise 507 milyon TL olarak gerçekleşti.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.