INTOURİST, ARTIK THOMAS COOK’UN

Sektörel Haberler 31 Aralık, 10:53'de eklendi

INTOURİST, ARTIK THOMAS COOK’UN

 

Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, Rusya’nın Sovyetler Birliği döneminden beri tur operatörlüğü yapan Intourist’teki payını yüzden 50’den yüzden 100’e çıkardı. Şirketin tam sahibi olarak yoluna devam edecek.

Thomas Cook, Intourist’in 2010 yılında yüzde 50,1’ini satın almıştı. Bu satın alma ile Rusya’nın en eski tur operatörü Intourist’in kalan hisselerini de devralmış oldu.

Intoutist, 1929 yılından beri tur operatörü olarak faaliyet gösteriyor.

Intourist, hisselerin tamamının Thomas Cook’a devredildiğini doğruladı. satış rakamı konusunda hiçbir açıklama gelmediği de gözlerden kaçmadı.

KİŞİ BAŞI GELİR 1000 DOLAR OLMALI

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2019’da kişi başı turist gelirinin 1000 dolar seviyesinde olmasını hedeflediklerini açıkladı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 2018 yılında 700-750 dolar civarındaki kişi başı turist gelirinin 2019 yılında 1000 dolar seviyesinde olmasını hedeflediklerini söyledi. Osman Ayık, “Dünyada tüm turizm destinasyonlarının, bizim gibi turizmin son derece önemli olduğu ülkelerde artık kişi başı gelirler ve harcamalar en önemli unsur haline gelmiştir. Turizm Bakanımızın bu konuda yerinde, doğru tespitleri ve vurguları mevcut. Bizim de aslında dönüşümle beraber bu konulara ciddi yaklaşmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçte hem tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimiz, hem ürün çeşitliliğimiz ve zenginliğimiz, derinliğimiz konusunda mutlaka önemli atılımlarda bulunmamız gerekiyor. Ama aynı zamanda da müşteri taleplerine cevap verecek yeni yeni bölgeler, ülkenin her tarafından turizm yapılabilecek şekilde düzenlemelere de girmemiz şart” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.