Intourist: “Rus Pazarında Mart Ayı Durgun”

Sektörel Haberler 12 Mart, 17:41'de eklendi

ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Türkiye’nin tüm pazarlarında olduğu gibi Rusya ve BDT ülkelerinde de rezervasyonlar çok iyi durumda.

rusya

Ancak, Intourist  “Mart ayında bu pazarda biraz durgunluk olduğunu ifade etti.

MITT Moskova 26. kez kapılarını açtı. Fuar, 14 Mart’a kadar devam edecek. Rusya pazarından turist almaya çalışan ülkeler tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürütüyor. Fuarda Alanya2yı (ALTAV) temsil ediyor.Dahaoğlu, fuarda yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi.   Mehmet Dahaoğlu,  Moskova’da yapılan fuarın Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) pazarları için büyük önem taşıdığını söyledi. Fuar geçtiğimiz yıl 90 ülkeden 22 bin 777 turizm profesyonelini ağırlamıştı.

rusya- mitt- 2019

‘Intourist Mart Ayı Durgun”

Rusların yurtdışı çıkış sayısında 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 6,2 artış olduğunu söyleyen Dahaoğlu, “Türkiye’ye ise 4 milyon 907 bin kişi gelerek bir önceki yıla göre yüzde 24,4 artış gerçekleşti. Intour yetkilisi Burcu Yörü ile yapmış olduğumuz görüşmede rezervasyon rakamlarının geçen yıla göre yüzde 10 arttığı, fakat mart ayında satışların biraz durgun geçtiği bilgisini aldık. Türkiye’nin tüm pazarlarında olduğu gibi Rusya’da da rezervasyonlar çok iyi durumda” dedi. Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu da BDT ülkelerinden geçen sene 1 milyon kişiyi Türkiye’ye taşıdıklarını, şu anda da rezervasyonların iyi gittiğini söyledi.

 

 

MITT Moskova Fuarı başladı, İşte fuardan ilk kareler!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.