İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTE VE POYD İŞBİRLİĞİ

Sektörel Haberler 30 Kasım, 10:50'de eklendi

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTE VE POYD İŞBİRLİĞİ

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokullarının ilk kurulan ön lisans programlarından biri olma özelliğini taşıyor.

20 yılı aşkın birikim ve tecrübenin yanı sıra, özellikle 2017 yılında program yönetimini devralan Öğretim Görevlisi Pelin Tuna önderliğinde dinamik bir bakış açısı ile sektöre yönelik faaliyetlerini hızlandırdı. Öğrencilerinin iş dünyasına hızlı bir şekilde geçişi yönünde çok önemli aşamalar kaydetti. Bu bağlamda ilk etapta Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ile bir protokol imzalanarak projeler 1 yıl içinde hızla hayata geçirildi.

Proje Hakkında açıklama yapan İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pelin Tuna;

“Bu işbirliği ile Öğrencilerimizin sektöre hızlı adapte olmasına katkı sağlamaktayız. Sektörün önde gelen temsilcilerinden oluşan mentor kişiler her öğrenciye birebir atanarak, onların eğitim hayatları boyunca iş dünyasına paralel şekilde hazırlanmaları hedeflemekteyiz” dedi.

Ayrıca POYD İstanbul Başkanı Muhammet Cüntay ;

“Akademik dönem içerisinde düzenlenen etkinlik ve seminerler dışında uygulamalı ve teorik dersler, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir. Üniversitenin sektörle bütünleşmesi projesi kapsamında, sektörde üst düzey yöneticilik yapmış aynı zamanda akademik kariyerleri de bulunan isimler yer alıyor. Bu isimler; Dedeman İstanbul Hotel Kat Hizmetleri Müdürü Hande Tütüncüçakır, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Cüntay, Sheraton Ataköy Hotel Yiyecek İçecek Müdürü Atilla Ozan, Adonis Tur Genel Müdürü Tamer Çiçek gibi önemli isimler öğretim görevlisi olarak kadromuzda yer almaktadır.” Şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.