İşte TUI’nin Pandeminin Etkisinden Kurtulma Planı

Sektörel Haberler 22 Eylül, 14:57'de eklendi

İşte TUI’nin Pandeminin Etkisinden Kurtulma Planı

Tur operatörü TUI Group, pandeminin etkilerinin üstesinden gelmek için 1 milyar euro toplamayı planlıyor. Bu, geçen çalışma haftasının sonunda Reuters tarafından kendi kaynaklarına dayanılarak açıklandı.

tui

Ajansa göre TUI, hisse satışı, Alman hükümetinden yardım ve hisseleri Londra Borsası’nda listelenen şirketin% 25’ine sahip milyarder Alexei Mordashov’dan destek de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendiriyor. Karar önümüzdeki hafta içinde verilmelidir. Enjekte ve uçmak mı? Turistlere yine koronavirüse karşı aşı öneriliyor Seyahat Haberleri Özeti Cumartesi 19 Eylül İktidar koridorlarında, yurtdışına seyahat eden turistler için COVID-19’a karşı zorunlu aşılama için sesler giderek artmaktadır.

Rusya Sağlık Bakanı danışmanı Sergei Glagolev’in ardından bu fikir, Bakanlığın böyle bir önlemi makul bulduğunu söyleyen Sağlık Bakanlığı’nın baş serbest bulaşıcı hastalık uzmanı Vladimir Chulanov tarafından desteklendi.

HotLine.travel Ağustos ayında TUI’nin üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladığını ve buna göre Nisan-Haziran aylarında koronavirüse bağlı kayıpların 1,1 milyar avro olduğunu hatırlayın. Tur operatörü, Alman hükümetinden 2,4 milyar avroluk bir istikrar paketi aldı, kredi limitini artırmayı ve varlıkları optimize etmeyi kabul etti.

Ağustos ayında TUI, 2021 sezonu için erken rezervasyon oranlarının iyi olduğunu bildirdi, ancak Reuters satışların ek fon olmadan faaliyet göstermeye yetmediğini bildirdi.  En büyük seyahat şirketindeki durum, “Travel Presidium” profesyonel grubundaki tartışma sebebiydi . Katılımcılar, turist işinin zor bir kışla karşı karşıya olduğunu belirtiyorlar, çünkü turların yapılabileceği giden destinasyonlar çok küçüktür: sadece Türkiye, Emirlikler, Tanzanya, Maldivler ve sadece pahalı ve uygunsuz bir bağlantıyla ulaşabileceğiniz diğer bazı ülkeler mevcuttur.

.Aynı zamanda, TUI Group’tan farklı olarak, Rus tur operatörlerinin kredilere sınırlı erişimi var ve devlet desteği asgari düzeyde kaldı. Uzmanların umduğu gibi, endüstrinin gelecek baharda beklediği gibi, yalnızca güçlerine ve ertelenmiş talebe güvenebilirler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.