İzmir’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Sektörel Haberler 9 Ekim, 09:45'de eklendi

İzmir’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

İzmir Ege Bölgesi’nde yer alıp, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olarak bilinmektedir. Türkiye İstatistik Kurumunun 2018 yılı verilerine göre 4 milyon 320 bin 519 nüfus yoğunluğuna sahiptir.

İzmir’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

İzmir kiralık ev fiyatları ve rehberi

İzmir’de; Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Torbalı, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Urla, Narlıdere, Dikili, Kiraz, Seferihisar, Çeşme, Bayındır, Selçuk, Foça, Güzelbahçe, Kınık, Beydağ ve Karaburun olmak üzere toplam 30 ilçe yer almaktadır. 1901 yılında Konak ilçesinin meydanında inşa edilen Saat Kulesi, şehrin en güzide temsilcilerinden biridir. Emlak sektöründeki en hareketli şehirlerden biri olmayı başaran İzmir’de herkese hitap edebilecek fiyatlarda satılık ve kiralık ev bulmak mümkündür. Güzel kumsalları, tarihi yapıları ile turizm sektörünü de canlandıran İzmir, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Peki, İzmir kiralık daire fiyatları ne kadar? İzmir’de kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi kaç yıl? İzmir’in en kalabalık ilçesinde kiralık daire fiyatları ne kadar? İzmir’de en uygun kiralık evlerin bulunduğu ilçe hangisidir? İşte, İzmir emlak piyasası hakkında merak edilenler…

İzmir’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre, İzmir kiralık ev fiyatları 1.049 TL’den başlıyor. 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda İzmir şehrinde yüz metrekarelik kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 1.399 TL olduğu görülmektedir. Bölgedeki yaklaşık yüz metrekarelik kiralık daireler minimum 1.049 TL iken, maksimum kiralık ev fiyatlarının 1.749 TL olduğu bilinmektedir. Satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatlarında yüzde 15 azalma görülen İzmir’de; kiraya verilen bir konutun, yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 18 yıl olarak hesaplanmaktadır.

İzmir’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’in en kalabalık ilçesinde kiralık daire fiyatları ne kadar?

Buca, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre 499 bin 325 nüfus yoğunluğuna sahip olması yönüyle, İzmir’in en kalabalık ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre, Buca’da kiralık daire fiyatları 1.126 TL’den başlıyor. Son bir ayda satılık konut fiyatlarında yüzde 23 azalma gösteren Buca’da; kiraya verilen bir konutun, yatırım geri dönüş süresinin 15 yıl olduğu bilinmektedir. Bölgedeki yaklaşık yüz metrekare kiralık dairelerin minimum fiyatı 1.126 TL iken, maksimum kiralık ev fiyatlarının da 1.876 TL olduğu görülmektedir. Buca’daki 100 metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatları da 1.501 TL’dir.

İzmir’de en uygun kiralık evlerin bulunduğu ilçe: Torbalı

Torbalı, 178 bin 772 nüfus yoğunluğuyla İzmir’in en kalabalık sekizinci ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Eylül ayı verilerine göre Torbalı’da kiralık ev fiyatları 520 TL’den başlıyor. Torbalı satılık konut piyasasında satılık konut fiyatlarında son bir ayda yüzde 14 azalma görülmekte olup, bu ilçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresinin 21 yıl olduğu hesaplanmaktadır. 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Torbalı ilçesinde ortalama kiralık daire fiyatlarının 693 TL olduğu görülmektedir. Yaklaşık yüz metrekare büyüklüğe sahip kiralık evlerin minimum fiyatı 520 TL iken, bölgedeki maksimum kiralık daire fiyatlarının 866 TL olduğu bilinmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.