İzmir’e JET2 HoliDays ile İngiltere’den 80 bin turist

Sektörel Haberler 4 Mayıs, 11:54'de eklendi

İzmir’e JET2 HoliDays ile İngiltere’den 80 bin turist

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Jet2 Holidays’in İngiltere, Manchester’dan gelen ilk uçuşunu gerçekleştirdi. – Jet2 Holidays ile İzmir’e gelen yolculara çiçekler takdim edildi.

Jet2 Holidays bu hafta içinde İngiltere’den İzmir’e 5 farklı şehirden daha direkt uçuş başlatmaya hazır. Manchester’ın yanı sıra Londra Stansted, Glasgow, Newscastle, Birmingham ve Leeds’den de İzmir’e yaz sezonu boyunca direkt uçuşlar  gerçekleştirecek. 6 şehirden haftada toplam 8 sefer düzenlenecek. Jet2 Holidays ile İzmir’e bu sezon İngiltere’den 80 binden fazla turist gelmesi tahmin ediliyor.

Ege’nin Dünya’ya Açılan Kapısı İzmir

jet2holidays

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı “Ege’de dünyaya açılan kapısı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şu an 30 ülkede 55 destinasyona direkt uçuş var. Jet2 Holidays’in İngiltere’nin 6 farklı şehrinden başlattığı uçuşları karşılamaktan çok mutluyuz. İzmir’in sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri tanıtmaya, Ege’nin potansiyelini tam olarak gerçekleştirmek  için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

İzmir’i ön plana çıkardık

Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy ise konuya dair şu sözleri söyledi. Heapy; “Bu yaz sezonunda Birleşik Krallık’taki 9 merkezimizin 6 gerçekleştireceğimiz uçuşlarla, İzmir’i popüler bir destinasyon olarak ön plana çıkacağız.” dedi

 

 

 

 

 

 

Çinli turistlerin yeni gözdesi Fethiye

Çinli turistlerin yeni gözdesi Fethiye

Bu yaz Çinli turistlerin Türkiye’ye gelmesi, başlayan yeni iki uçuşla artık çok daha kolay bir hal alıyor. Türkiye’yi gezerken deniz, kum ve güneş tatilinin yanı sıra kültür ve ekstrem sporlar için Fethiye’yi tercih eden Çinli turistler, tatillerinin bir bölümünü bu bölgede geçiriyor. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.