Kamil Özil: “Alman Pazarında Yılı 350 – 400 Bin Turistle İle Kapatabiliriz”

Sektörel Haberler 8 Ağustos, 11:40'de eklendi

Kamil Özil: “Alman Pazarında Yılı 350 – 400 Bin Turistle İle Kapatabiliriz”

FTI’ın incoming şirketi Meeting Point’in Türkiye CEO’su Kamil Özil, 2020 yılında Türkiye kapasitesini açıkladı. Özil, bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye 350-400 bin turist planlarının olduğunu ifade etti.

2019 yılında Türkiye’ye 1.9 milyon turist getiren Meeting Point Türkiye, aynı yıl 1 milyon Alman turisti de Türkiye’ye getirmişti.

Almanya pazarının Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir’e açılmasının ardından Milliyet Gazetesi Duygu Erdoğan’ın haberinde yer alan açıklamasında  Meeting Point Türkiye CEO’su Kamil Özil, kararın tüm turizm paydaşları tarafından beklendiğini ifade etti. Bu yüzden FTI olarak hazırlıklarını önceden yaptıklarını söyledi.

”Yılı 350-400 bin turistle bitirebiliriz’

Charter uçuşlarının henüz netleşmediğini ancak talebe yakın zamanda şekillenmeye başlayacağını ifade eden Kamil Özil, ”Temmuz başından bu yana Almanya’dan başlayan seferlerle turist getiriyorduk. Paket turlarla; uçak ve otel rezervasyonlarıyla. Uçak şirketleri kapasitelerini artıracaklardır. İlave seferler eklenir. Türkiye paket turizmin ve resort turizminin Almanlar için vazgeçilmez bölgelerinden. Biz 2019’da 1 milyonun üzerinde Alman turist getirmiştik. 2020 Mart ayına 180 bin turist getirdik. Yılı 350 – 400 bin seviyesinde kapatabiliriz” değerlendirmesini yaptı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.