Kapadokya Alan Başkanlığı İçin Beklenilen Personel Yönetmeliği Açıklandı !

Sektörel Haberler 9 Ekim, 15:40'de eklendi

Kapadokya Alan Başkanlığı İçin Beklenilen Personel Yönetmeliği Açıklandı !

TBMM tarafından yasalaştırılan Kapadokya Alan Başkanlığı (KAB) ile ilgili beklenilen personel yönetmeliği nihayet Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan yönetmelikte KAB’ a alınacak yeni personeller ile ilgili gerekli açıklamalara yer veriliyor.

kapadokya

Kapadokya Alan Başkanlığı’nda toplanması öngörülen kanun teklifi geçtiğimiz günlerde TBMM tarafından kabul edilip yasalaşmıştı. Kapadokya’nın doğa harikası görüntüsünün korunması, kültürel değerlerinin yok olmaması için önemli olan bu yasa’da; Kapadokya alanında, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu ile kültür varlıklarımızı koruma adına bölge kurulları tarafından görev ve yetkiler Kapadokya Alan Komisyonu’na teslim edilmişti. Sınırdaki değişiklikler ve yeniden değerlendirmek adına Kapadokya ve çevresi için yetkilendirilen komisyon ayrıca Kapadokya alanı içinde bulunan doğal sit alanlar için de görevlendirilmişti.

Peki; KAB Personeli Olabilmenin Koşulları Neler?

Kimler KAB personeli olabilecek?

Merakla beklenilen KAB’ın Personel Yönetmeliği bugün kü Resmi Gazete’de açılandı. Peki kimler KAB personeli olabilecek? İşte çok beklenilen o yönetmelik :

Yönetmeliği incelemek için Tıklayınız!

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.